Liga włoska - 18. kolejka Serie C: SS Arezzo - ASDC Gozzano 1-0 (0-0)

W meczu 18. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 8 grudnia, jedenastka US Arezzo wygrała z Gozzano 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Città di Arezzo obejrzało 1 820 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Città di Arezzo | Widzów: 1820 | Arbiter: M. Delrio
SS Arezzo
ASDC Gozzano
1
0
N. Belloni 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna US Arezzo wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Dopiero w drugiej połowie Niccolò Belloni wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Arezzo, strzelając gola w 47. minucie starcia. W 62. minucie Giovanni Bruzzaniti zastąpił Riccarda Vona.

Trener Gozzano postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Nicola Palazzola i na pole gry wprowadził napastnika Giacoma Tomasellego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Gozzano doszło do zmiany. Adin Budkva wszedł za Demira Pozzebona. Chwilę później trener US Arezzo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Mattia Rolando, a murawę opuścił Niccolò Belloni.

Między 63. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy US Arezzo: Lorenzo Tassi, Giuseppe Caso, Gabriele Gori, Niccolò Corrado, na ich miejsce weszli: Alberto Picchi, Alessandro Piu, Antonio Mesina, Luca Ceccarelli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Tumminellego, Francesca Rizza zajęli: Issa Samba, Marco Spina.

Francesco Rizzo84′
82′ Niccolò Corrado
Mattia Tumminelli72′
Alessio Luciani
Maximiliano Achille Uggè
 47′ 63′ Niccolò Belloni
Roberto Guitto
Fabio Foglia
Nicolò Palazzolo62′
63′ Lorenzo Tassi
Diego Martín Rolle
72′ Giuseppe Caso
Giovanni Bruzzaniti62′
Aniello Cutolo
Francesco Fedato
72′ Gabriele Gori
Demiro Pozzebon62′
Riccardo Daga
Gianmarco Fiory
82′ Luca Ceccarelli
Riccardo Gemelli
63′ Alberto Picchi
Alessio Salvestroni
Gabriele Raja
Riccardo Secondo
63′ Mattia Rolando
Riccardo Vono62′
Christian Sussi
Adin Budkva62′
Walid Cheddira
Giulio Fasolo
72′ Antonio Mesina
Marco Spina84′
72′ Alessandro Piu
Giacomo Tomaselli62′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Gozzano przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Gozzano rozegra kolejny mecz w Alessandrii. Jej rywalem będzie Juventus U-23. Natomiast 15 grudnia AC Renate będzie przeciwnikiem zespołu US Arezzo w meczu, który odbędzie się w Medzie.