Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Sambenedettese - AS Gubbio 2-0 (2-0)

9 grudnia na Stadio Riviera delle Palme w Sanie Benedetto del Tronto odbył się mecz 18. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Sambenedettese i AS Gubbio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sambenedettese 2-0. Starcie obejrzało 2 618 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-09 20:45 | Stadion: Stadio Riviera delle Palme | Widzów: 2618 | Arbiter: D. Rutella
SS Sambenedettese Calcio
AS Gubbio 1910
2
0
A. Di Massimo 10'
I. Cernigoi 30'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Sambenedettese wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Alessio Di Massimo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sambenedettese, zdobywając bramkę w 10. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sambenedettese w 30. minucie spotkania, gdy Iacopo Cernigoi strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 33. minucie Rafael Muñoz został zastąpiony przez Alessia Benedettiego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Sambenedettese wyszła w zmienionym składzie, za Alessia Di Massimo wszedł Marco Frediani. A kibice AS Gubbio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Melego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Erald Lakti.

Na murawie, jak to często zdarzało się Sambenedettese w tym sezonie, pojawił się Lorenzo Trillò, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Francesca Orlanda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 78. minucie Juan Gómez został zmieniony przez Christiana Cesarettiego, co miało wzmocnić zespół AS Gubbio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iacopa Cernigoiego na Marca Pireddę w 79. minucie oraz Emilia Volpicellego na Mirka Micelego w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Erald Lakti58′
65′ Francesco Orlando
Nicola Malaccari
 30′ 79′ Iacopo Cernigoi
Alessandro Sbaffo
 10′ 46′ Alessio Di Massimo
Juan Ignacio Gómez Taleb78′
90′ Emilio Volpicelli
Camillo Tavernelli
Matteo Raccichini
Alessandro Zanellati
90′ Mirko Miceli
Loris Bacchetti
65′ Lorenzo Trillò
Christian Cesaretti78′
79′ Marco Piredda
Marco Meli58′
46′ Marco Frediani
Lorenzo Sorrentino
Riccardo Malandruccolo

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Sambenedettese w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka AS Gubbio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Ferman. Tego samego dnia Carpi FC 1909 będzie gościć jedenastkę Sambenedettese.