Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Ravenna FC - FC Südtirol 0-2 (0-2)

W starciu 18. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół Revenna FC przegrał z FC Südtirol 0-2 (0-2). Mecz na Stadio Comunale Bruno Benelli w Rawennie obejrzało 1 491 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Szymona Fydę występującego w Revenna FC.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Bruno Benelli | Widzów: 1491 | Arbiter: M. Monaldi
S. Mazzocchi 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów jedenastka Revenna FC wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Südtirol w 11. minucie spotkania, gdy Tommaso Morosini strzelił z karnego pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Südtirol, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry zmusił do kapitulacji bramkarza Simone Mazzocchi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Drugą połowę jedenastka Revenna FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Salvatore Papę wszedł Marco Fiorani. Kibice Revenna FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Raffiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ermes Purro.

W 57. minucie Stefano Pellizzari został zmieniony przez Niccola Ricchiego. W 68. minucie w jedenastce FC Südtirol doszło do zmiany. Matteo Rover wszedł za Gianlucę Turchettę. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Davide Grassini, Vincenzo Mustacciolo, a na ich miejsce weszli Giacomo Nigretti, Alfonso Selleri.

Chwilę później trener FC Südtirol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Emanuele Gatto, a murawę opuścił Daniele Casiraghi. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Südtirol: Giordano Trovade, Mirko Petrella, a na ich miejsce weszli Tommaso Morosini, Simone Mazzocchi.

Tommaso Cucchietti
57′ Stefano Pellizzari
Alessandro Fabbri
46′ Ermes Purro
Mario Ierardi
Matteo Ronchi
Jan Polak
Alex Sirri
Luca Berardocco
79′ Giacomo Nigretti
Daniele Casiraghi80′
46′ Salvatore Papa
Tommaso Morosini  11′ (k.) 87′
79′ Alfonso Selleri
Kristian Grbic
79′ Davide Grassini
Roberto Taliento
57′ Niccolò Ricchi
Simone Davì
46′ Marco Fiorani
Niccolò Gabrieli
William Jidayi
Emanuele Gatto80′
79′ Vincenzo Mustacciolo
Giordano Trovade87′
Enrico Sabba
Emil Grezzani
Szymon Fyda
Mirko Petrella87′
46′ Simone Raffini
Matteo Rover68′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Revenna FC, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół Revenna FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Revenna FC rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Modena FC. Natomiast 15 grudnia Piacenza Calcio zagra z jedenastką FC Südtirol na jej terenie.