Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Piacenza Calcio - AC Rimini 3-0 (1-0)

8 grudnia na Stadio Leonardo Garilli odbył się mecz 18. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Piacenza Calcio i Rimini FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Piacenza Calcio 3-0. Na stadionie stawiło się 2 655 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Leonardo Garilli | Widzów: 2655 | Arbiter: F. Pirrotta
S. Della Latta 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Rimini FC wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Piacenza Calcio w 25. minucie spotkania, gdy Daniele Paponi strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Piacenza Calcio.

W 61. minucie Alessio Sestu został zastąpiony przez Lorenza Borriego. W tej samej minucie trener Piacenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Youssouph Sylla, a murawę opuścił Daniele Cacia.

W 69. minucie w drużynie Rimini FC doszło do zmiany. Danilo Ventola wszedł za Scotta Arlottiego. Trener Rimini FC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Vincenza Silvestra i na pole gry wprowadził napastnika Matiasa Manciniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Dopiero w drugiej połowie Mattia Corradi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Piacenza Calcio, strzelając kolejnego gola w 79. minucie starcia. W 82. minucie Mattia Corradi został zmieniony przez Gianlucę Nicca, a za Daniele Paponiego wszedł na boisko Manuel Giandonato, co miało wzmocnić zespół Piacenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Cigliana na Alessandra Pariego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Simone Della Latta.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Federico Scappi
 79′ 82′ Mattia Corradi
Luca Cigliano84′
 90′ Simone Della Latta
Andrea Montanari78′
Matteo Marotta
Antonio Palma
61′ Alessio Sestu
Vincenzo Silvestro78′
61′ Daniele Cacia
Scott Arlotti69′
 25′ 88′ Daniele Paponi
Luca Zamparo69′
Filippo Ansaldi
Alessandro Santopadre
Riccardo Bertozzi
Francesco Scotti
61′ Lorenzo Borri
Kenneth Van Ransbeeck
88′ Manuel Giandonato
Federico Gerardi69′
82′ Gianluca Nicco
Matias Mancini78′
Riccardo Forte
Tomi Petrović
61′ Youssouph Cheikh Sylla
Danilo Giacinto Ventola69′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Rimini FC przyznał jedną żółtą.

Drużyna Piacenza Calcio w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

15 grudnia zespół Rimini FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie US Triestina Calcio. Tego samego dnia FC Südtirol będzie rywalem jedenastki Piacenza Calcio w meczu, który odbędzie się w Bolzano.