Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Pergolettese 1932 - Alessandria 1912 2-1 (1-1)

8 grudnia na Stadio Giuseppe Voltini w Cremie odbył się pojedynek 18. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Pergolettese 1932 i Alessandria 1912. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pergolettese 1932 2-1. Mecz obejrzało 824 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 17:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Voltini | Widzów: 824 | Arbiter: L. Carella
F. Casarini 22'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Alessandria 1912 wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Alessandria 1912 w 22. minucie spotkania, gdy Federico Casarini zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Aboubakar Bakayoko.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Pergolettese 1932 przyniosły efekt bramkowy. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik ustalił Nicola Ciccone.

W 66. minucie Federico Casarini został zastąpiony przez Cazima Suljica. Po chwili trener Pergolettese 1932 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Nicolę Cicconego. Na boisko wszedł Pio Russo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się Alessandria 1912 w tym sezonie, pojawił się Gabriel Cleur, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Giacoma Sciaccę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pergolettese 1932: Leonardo Muchetti, Alessio Canessa, na ich miejsce weszli: Luca Belingheri, Giancarlo Malcore. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabia Castellana, Riccarda Chiarella zajęli: Alessandro Gazzi, Luca Pandolfi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Alex Valentini
 39′ Aboubakar Bakayoko
Federico Casarini  22′ 66′
86′ Leonardo Muchetti
Fabio Castellano77′
Michel Panatti
Riccardo Chiarello82′
90′ Alessio Canessa
Francisco Sartore
 46′ 73′ Nicola Ciccone
Marco Ponzio
86′ Luca Belingheri
Oussama M'Hamsi
90′ Giancarlo Malcore
Luca Pandolfi82′
73′ Pio Francesco Russo

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Alessandria 1912 przyznał trzy.

Zespół Pergolettese 1932 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Alessandria 1912 rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Pro Vercelli Calcio. Tego samego dnia ASDC Gozzano będzie gościć jedenastkę Pergolettese 1932.