Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Paganese 1926 - Catanzaro 2011 1-1 (1-0)

W starciu 18. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna Paganese 1926 zremisowała z Catanzaro 2011 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Marcello Torre w Paganiem obejrzało 1 500 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-07 17:30 | Stadion: Stadio Marcello Torre | Widzów: 1500 | Arbiter: M. Gariglio
Paganese Calcio 1926
Catanzaro Calcio 2011
1
1
S. Mattia 29'
S. Tascone 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Catanzaro 2011 wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Simone Mattia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Paganese 1926 , strzelając gola w 29. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Paganese 1926.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Catanzaro 2011 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie wynik ustalił Simone Tascone.

Niedługo później trener Catanzaro 2011 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Manuel Fischnaller, a murawę opuścił Mamadou Kanoute. W 69. minucie Simone Mattia został zastąpiony przez Giulia Carotenuta. W tej samej minucie w drużynie Paganese 1926 doszło do zmiany. Boukary Dramé wszedł za Matteo Perriego.

Kibice Paganese 1926 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Calila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Abou Diop. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Alessandro Favalli
69′ Matteo Perri
Giuseppe Statella84′
81′ Giuseppe Guadagni
Simone Tascone  55′
 29′ 69′ Simone Mattia
Lorenzo Di Livio84′
69′ Abou Diop
Francesco Nicastro76′
Mattia Scevola
Marius Adamonis
Piersilvio Acampora
Rocco Mittica
69′ Giulio Carotenuto
Edgar Joel Elizalde Ferreira
69′ Boukary Dramé
Luca Giannone84′
81′ Antonino Musso
Gabriele Novello
69′ Caetano Prósperi Calil
Francesco Urso
Francesco Scarpa
Brian Bayeye

Andrea Bianchimano76′

Manuel Fischnaller66′

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Paganese 1926 będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Calcio Catania. Tego samego dnia US Vibonese Calcio będzie przeciwnikiem zespołu Catanzaro 2011 w meczu, który odbędzie się w Vibo Valentii.