Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Juventus U-23 - Carrarese Calcio 1-3 (0-1)

8 grudnia na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii odbyło się starcie 18. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Juventusu U23 i Carrarese Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Carrarese Calcio 3-1. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 200 | Arbiter: G. Repace
Juventus U-23
Carrarese Calcio
1
3
L. Zanimacchia 90'
S. Infantino 34',55',62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Carrarese Calcio wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carrarese Calcio w 34. minucie spotkania, gdy Saveriano Infantino zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Carrarese Calcio.

Drugą połowę drużyna Juventusu U23 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikolaiego Frederiksena wszedł Luca Zanimacchia. Na drugą połowę zespół Juventusu U23 wyszedł w zmienionym składzie, za Stefana Beltramego wszedł Dany Mota.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Carrarese Calcio, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie Saveriano Infantino ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

W 58. minucie za Han Kwang-Songa wszedł Marco Olivieri.

W 62. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Saveriano Infantino z Carrarese Calcio. Chwilę później trener Carrarese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Massimo Maccarone, a murawę opuścił Saveriano Infantino.

Między 65. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Juventusu U23: Hamza Rafia, Lucas Rosa, na ich miejsce weszli: Luca Clemenza, Alessandro Di Pardo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuele Damianiego, Elia Calderiniego zajęli: Lorenzo Pasciuti, Daniel Agyei.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Luca Zanimacchia. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Michele Murolo
71′ Lucas Oliveira Rosa
Luca Tedeschi
46′ Stefano Beltrame
Cassio Cardoselli
Daouda Peeters
Samuele Damiani80′
65′ Hamza Rafia
Giovanni Foresta
Idrissa Touré
Nicola Valente
46′ Nikolai Baden Frederiksen
Elio Calderini80′
58′ Kwang-Song Han
Diego Conson
71′ Alessandro Di Pardo
Kalifa Manneh
Alessandro Pio Riccio
Nicholas Rizzo
65′ Luca Clemenza
Daniel Agyei80′
46′ Dany Mota Carvalho
Francesco Mezzoni
58′ Marco Olivieri
Lorenzo Pasciuti80′
46′  90′ Luca Zanimacchia
Massimo Maccarone65′

Francesco Tavano

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Carrarese Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna Juventusu U23 rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie ASDC Gozzano. Natomiast w sobotę US Pianese ASD zagra z drużyną Carrarese Calcio na jej terenie.