Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Calcio Lecco 1912 - Olbia Calcio 2-0 (1-0)

W starciu 18. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 8 grudnia, jedenastka Calcio Lecco wygrała z Olbią Calcio 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Rigamonti Ceppi obejrzało 1 962 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Rigamonti Ceppi | Widzów: 1962 | Arbiter: V. Maranesi
Calcio Lecco 1912
Olbia Calcio
2
0
M. Negro 15'
N. Strambelli 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Calcio Lecco wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Calcio Lecco w 15. minucie spotkania, gdy Maikol Negro strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Calcio Lecco.

Drugą połowę drużyna Olbii Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriele Dallę wszedł Luca Manca.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Calcio Lecco, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik ustalił Nicola Strambelli.

Trener Calcio Lecco wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ametha Falla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Maikol Negro. W 68. minucie za Riccarda Capognę wszedł Simone D'Anna. Chwilę później trener Olbii Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Nicholas Pennington, a murawę opuścił Mattia Muroni.

Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Calcio Lecco: Nicola Strambelli, Marco Moleri, Ivan Merli, na ich miejsce weszli: Claudio Maffei, Federico Marchesi, Lorenzo Vignati. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Biancu, Mattii Pitzalisa, Giacoma Parigiego zajęli: Riccardo Doratiotto, Andrea Mastino, Francesco Verde. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Simone Gozzi
88′ Ivan Merli Sala
Mattia Pitzalis81′
88′ Marco Moleri
Roberto Biancu71′
 51′ 82′ Nicola Strambelli
Mattia Muroni71′
68′ Riccardo Capogna
Andrea Salvatore Cocco
 15′ 68′ Maikol Negro
Andrea Mastino81′
88′ Lorenzo Vignati
Davide Zugaro
88′ Federico Marchesi
Francesco Verde81′
68′ Simone D'Anna

68′ Ameth Fall

Giancarlo Lisai

82′ Claudio Maffei

Zawodnicy Calcio Lecco obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Calcio Lecco zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie US Pontedera 1912. Natomiast 15 grudnia Juventus U-23 zagra z zespołem Olbii Calcio na jego terenie.