Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Calcio Catania - Rende Calcio 1968 1-0 (1-0)

W meczu 18. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Cataniej zwyciężył z SS Rende 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Angelo Massimino obejrzało 6 393 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 6393 | Arbiter: F. Carrione
Calcio Catania
Rende Calcio 1968
1
0
K. Biondi 7'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Cataniej wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Cataniej zdobył Kevin Biondi w siódmej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cataniej.

Trener Cataniej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maksa Barišiča. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kevin Biondi. Na murawie, jak to często zdarzało się SS Rende w tym sezonie, pojawił się Maicol Origlio, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 49. minucie Allana Blaze'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie Federico Ampollini został zmieniony przez Michele Collocola. Między 56. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Cataniej: Marco Biagianti, Andrea Mazzarani, Davide Di Molfetta, Matteo Di Piazza, na ich miejsce weszli: Rosario Bucolo, Emanuele Catania, Francesco Lodi, Mario Noce. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Francesca Vivacqui, Emira Muratiego zajęli: Alberto Libertazzi, Alessandro Godano. W drugiej połowie nie padły gole.

Devis Nossa
68′ Marco Biagianti
Allan Junior Blaze49′
 7′ 46′ Kevin Biondi
Pasquale Giannotti
68′ Andrea Mazzarani
Emir Murati79′
Giovanni Pinto
Luca Daniel Scimia
Giuseppe Rizzo
Ferdinando Vitofrancesco
76′ Davide Di Molfetta
Fabio Morselli
90′ Matteo Di Piazza
Francesco Vivacqua56′
Miguel Angel Martinez
Davide Borsellini
90′ Mario Noce
Gianmarco Palermo
68′ Rosario Bucolo
Vanja Drkušić
Giuseppe Fornito
Maicol Origlio49′
Cristian Llama
Daniele Cipolla
76′ Francesco Lodi
Michele Collocolo49′
Vincenzo Sarno
Alessandro Godano79′
46′ Maks Barišič
Moussa Ndiaye
68′ Emanuele Catania
Alberto Libertazzi56′
Davis Curiale

Mattia Rossetti

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna SS Rende w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą środę jedenastka Cataniej będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Paganiem. Jej rywalem będzie Paganese Calcio 1926. Natomiast 15 grudnia FC Rieti zagra z zespołem SS Rende na jego terenie.