Liga włoska - 18. kolejka Serie C: AZ Picerno ASD - Monopoli Calcio 1966 0-1 (0-1)

8 grudnia na Stadio Comunale Alfredo Viviani w Potenzy odbyło się starcie 18. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AZ Picerno i SS Monopoli. Mecz zakończył się zwycięstwem SS Monopoli 1-0. Na stadionie stawiło się 400 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 400 | Arbiter: L. Zufferli
AZ Picerno ASD
Monopoli Calcio 1966
0
1
G. Fella 45'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Jedyną bramkę meczu dla SS Monopoli zdobył Giuseppe Fella w 45. minucie. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SS Monopoli.

W 59. minucie w drużynie SS Monopoli doszło do zmiany. Massimo Tazzer wszedł za Christiana Mariana. W tej samej minucie Francesco Giorno został zmieniony przez Daniele Donnarummę.

Trener SS Monopoli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luigiego Cupponego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Vittorio Triarico. W tej samej minucie w drużynie AZ Picerno doszło do zmiany. Emilio Vanacore wszedł za Lorenza Mellego. W tej samej minucie trener AZ Picerno postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Umberto Nappello, a murawę opuścił Nebil Caidi.

W 77. minucie Cristian Hadziosmanovic został zmieniony przez Alessia Tuttisantiego, a za Giuseppe Fellę wszedł na boisko Francesco Salvemini, co miało wzmocnić zespół SS Monopoli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Calamaiego na Nicolasa La Vignę oraz Emmanuele Espositę na Claudia Sparacella. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ciro De Franco
59′ Nebil Caidi
Cristian Hadziosmanovic77′
Francesco Fontana
Mario Mercadante
Walter Guerra
Giuseppe Carriero
59′ Lorenzo Melli
Francesco Giorno59′
78′ Matteo Calamai
Marco Piccinni
Tanasii Kosovan
Arensi Rota
Mario Vrdoljak
Giuseppe Fella  45′ 90′
78′ Emmanuele Esposito
Gianmarco Antonacci
59′ Emilio Vanacore
Daniele Cavallari
Alessio Donnarumma
Simone Pecorini
78′ Nicolas La Vigna
Cristian Nina
59′ Umberto Nappello
Alessio Tuttisanti77′
Domenico Ruggieri
Luigi Cuppone59′
78′ Claudio Sparacello
Francesco Paolo Salvemini90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy SS Monopoli żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedenastka AZ Picerno w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

15 grudnia jedenastka SS Monopoli zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie US Avellino 1912. Tego samego dnia Catanzaro Calcio 2011 będzie gościć jedenastkę AZ Picerno.