Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Aurora Pro Patria 1919 - Novara Calcio 1-2 (0-1)

W pojedynku 18. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Aurory 1919 przegrała z Novarą Calcio 1-2 (0-1). Mecz na Stadio Carlo Speroni w Busto Arsizio obejrzało 1 035 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Carlo Speroni | Widzów: 1035 | Arbiter: F. Fontani
D. Buzzegoli 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Aurory 1919 wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Nieoczekiwanie to piłkarze Novary Calcio otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Mattia Bortolussi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Novary Calcio.

Drugą połowę jedenastka Novary Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreę Sbragę wszedł Angelo Tartaglia. W 48. minucie Giuseppe Le Noci wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Niedługo później trener Aurory 1919 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Luca Palesi, a murawę opuścił Luca Bertoni. W tej samej minucie Giuseppe Le Noci zastąpił Aristidiego Kolaja.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Novary Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie wynik ustalił Daniele Buzzegoli.

W 66. minucie Riccardo Colombo został zmieniony przez Seana Parkera, a za Ferdinanda Mastroianniego wszedł na boisko Edoardo Defendi, co miało wzmocnić jedenastkę Aurory 1919. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Gonzáleza na Giammaria Piscitellę. Trener Novary Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolása Schiaviego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Diego Peralta. W 82. minucie Leonardo Galli został zmieniony przez Aleksa Pedone'a, co miało wzmocnić jedenastkę Aurory 1919. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filippa Nardiego na Riccarda Collodela.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Andrea Cagnano
66′ Riccardo Colombo
Cesare Pogliano
82′ Leonardo Galli
Andrea Sbraga46′
Manuel Lombardoni
Tommaso Bianchi
Andrea Masetti
Daniele Buzzegoli  63′
59′ Luca Bertoni
Filippo Nardi90′
Giovanni Fietta
Mattia Bortolussi  28′ (k.)
 48′ (k.) 59′ Giuseppe Le Noci
Pablo Andrés González69′
66′ Ferdinando Mastroianni
Gabriele Capanni
59′ Luca Palesi
Riccardo Collodel90′
82′ Alex Pedone
Nicolas Fonseca
66′ Edoardo Defendi
Giammario Piscitella69′
59′ Aristidi Kolaj
Nicolás Adrián Schiavi80′
66′ Sean Parker
Lorenzo Pinzauti

Marco Zunno

Piłkarze Aurory 1919 otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Aurory 1919 w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

15 grudnia jedenastka Novary Calcio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Robur Siena Srl. Tego samego dnia AS Giana Erminio będzie przeciwnikiem zespołu Aurory 1919 w meczu, który odbędzie się w Gorgonzoli.