Liga włoska - 17. kolejka Serie C: USD Cavese - Bisceglie Calcio 2-2 (1-0)

1 grudnia na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii odbył się mecz 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami USD Cavese i Bisceglie Calcio. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Starcie obejrzało 1 140 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Romeo Menti | Widzów: 1140 | Arbiter: A. Bordin
A. Letizia 74'

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników USD Cavese w 25. minucie spotkania, gdy Domenico Germinale strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu USD Cavese.

Na drugą połowę jedenastka Bisceglie Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Alberta Rafetraniainę wszedł Mady Abonckelet. W 58. minucie za Miguela Ángela wszedł Badr El Ouazni.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Bisceglie Calcio doszło do zmiany. Alessandro Gatto wszedł za Álvara Montera.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alessandro Gatto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bisceglie Calcio, zdobywając bramkę w 69. minucie pojedynku.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół USD Cavese przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuele Matino. W 74. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Antonio Letizia.

Trener USD Cavese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Addessiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Riccardo Spaltro. Chwilę później trener Bisceglie Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Osariemen Ebagua, a murawę opuścił Antonio Letizia. W 81. minucie Christian Nunziante został zmieniony przez Luigiego D'Ignazia, a za Andreę Russotta wszedł na boisko Salvatore Sandomenico, co miało wzmocnić drużynę USD Cavese. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Karkalisa na Petka Hristova.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Nicola Borghetto
 72′ Emmanuele Matino
Gennaro Armeno
Gabriele Rocchi
Layosse Diallo
75′ Riccardo Spaltro
Nicola Turi
81′ Christian Nunziante
Albert Rafetraniaina46′
81′ Andrea Russotto
Urban Žibert
58′ Miguel Ángel Sainz Maza López
Antonio Letizia  74′ (k.) 79′
 25′ Domenico Germinale
Álvaro Montero Fernández60′
Luca Bisogno
Angelo Casadei
81′ Luigi D'Ignazio
Alessandro Camporeale
75′ Simone Addessi
Alessandro Gatto60′  69′
58′ Badr Eddin El Ouazni
Salvatore Longo
81′ Salvatore Sandomenico
Carlo Manicone

Piłkarze obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

8 grudnia jedenastka Bisceglie Calcio będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Rieti. Tego samego dnia Virtus Francavilla będzie rywalem drużyny USD Cavese w meczu, który odbędzie się we Francavilli Fontanej.