Reklama

Reklama

Liga włoska - 17. kolejka Serie C: SSD Potenza Calcio - AZ Picerno ASD 1-0 (0-0)

W starciu 17. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Potenza Calcio zwyciężyła z AZ Picerno 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Alfredo Viviani obejrzało 4 235 widzów.

W  starciu 17. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Potenza Calcio zwyciężyła  z AZ Picerno  1-0 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Alfredo Viviani obejrzało 4 235 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna Potenza Calcio wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie w zespole Potenza Calcio doszło do zmiany. Giuseppe Coccia wszedł za Orlanda Viterittiego. W tej samej minucie Manuel Ricci został zastąpiony przez Maria Coppolę.

W 66. minucie w jedenastce Potenza Calcio doszło do zmiany. França wszedł za Daniele Ferriego. Na murawie, jak to często zdarzało się AZ Picerno w tym sezonie, pojawił się Lorenzo Melli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 71. minucie Emmanuele Espositę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie AZ Picerno doszło do zmiany. Antonio Calabrese wszedł za Emilia Vanacorego.

Reklama

Po chwili trener Potenza Calcio postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Antonia Isgra wszedł Luigi Silvestri, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Potenza Calcio utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Potenza Calcio udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Potenza Calcio w 90. minucie spotkania, gdy França zdobył pierwszą bramkę.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Potenza Calcio, natomiast piłkarzom AZ Picerno przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół AZ Picerno rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Monopoli Calcio 1966. Tego samego dnia SSC Bari będzie gościć jedenastkę Potenza Calcio.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL