Liga włoska - 17. kolejka Serie C: SS Monopoli - Virtus Francavilla 3-0 (1-0)

W starciu 17. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna SS Monopoli zwyciężyła z Virtusem Francavilla 3-0 (1-0). Mecz na Stadio Vito Simone Veneziani obejrzało 1 579 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 12:30 | Stadion: Stadio Vito Simone Veneziani | Widzów: 1579 | Arbiter: P. Bitonti
Monopoli Calcio 1966
Virtus Francavilla
3
0
G. Fella 44',90'
G. Carriero 56'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół SS Monopoli wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SS Monopoli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy gospodarzy zdobył Giuseppe Fella. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SS Monopoli.

Drużyna Virtusu Francavilla ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie wynik na 2-0 podwyższył Giuseppe Carriero.

W 62. minucie za Andreę Bova wszedł Luca Sparandeo. W tej samej minucie trener Virtusu Francavilla postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Francesco Puntoriere, a murawę opuścił Denny Gigliotti. Chwilę później trener SS Monopoli postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Arisa Rotasa wszedł Simone Pecorini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Giuseppe Fella po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Giacomo Poluzzi
75′ Gianmarco Antonacci
Andrea Tiritiello
 56′ 82′ Giuseppe Carriero
Andrea Bovo62′
Marco Piccinni
Leonardo Di Cosmo70′
63′ Arensi Rota
Denny Gigliotti62′
 44′, 90′ Giuseppe Fella
Federico Mastropietro
75′ Francesco Paolo Salvemini
Federico Zenuni
82′ Vittorio Triarico Tateo
Federico Nahuel Vázquez
Pietro Menegatti
Bryan Costa
Joakim Milli
Federico Sottoriva
75′ Daniele Cavallari
Daniele Marino
63′ Simone Pecorini
Luca Sparandeo62′
82′ Massimo Tazzer
Francesco Carella
Dipinto
Marco Marozzi70′
Cristian Nina
Antonio Miccoli
82′ Alessio Tuttisanti
Andrea Sarcinella
75′ Luigi Cuppone
Federico Buglia
Christian Mariano
Francesco Puntoriere62′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Virtusu Francavilla przyznał trzy.

Zespół SS Monopoli w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

8 grudnia zespół Virtusu Francavilla rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie USD Cavese 1919. Tego samego dnia AZ Picerno ASD będzie przeciwnikiem drużyny SS Monopoli w meczu, który odbędzie się w Potenzy.