Liga włoska - 17. kolejka Serie C: Rende Calcio 1968 - SSC Bari 0-3 (0-2)

W starciu 17. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna SS Rende przegrała z FC Bari 0-3 (0-2). Mecz na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii obejrzało 465 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Luigi Razza | Widzów: 465 | Arbiter: G. Miele
M. Antenucci 43',61'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Bari w 23. minucie spotkania, gdy Simone Simeri zdobył pierwszą bramkę.

Zespół SS Rende ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Bari, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Mirco Antenucci. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 50. minucie Maicol Origlio został zastąpiony przez Fabia Morsellego.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mirco Antenucci z FC Bari. W 64. minucie w zespole FC Bari doszło do zmiany. Manuel Scavone wszedł za Giovanniego Terraniego.

Kibice FC Bari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Floriana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Raffaele Bianco. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie SS Rende doszło do zmiany. Alessandro Godano wszedł za Michele Collocola. W 68. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Riccardo Rossini z SS Rende i musiał opuścić boisko.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Valerio Di Cesare78′
50′ Maicol Origlio
Marco Perrotta
Allan Junior Blaze
Alessio Sabbione
66′ Michele Collocolo
Raffaele Bianco64′
Emir Murati
Zaccaria Hamlili85′
68′ Riccardo Rossini
Andrea Schiavone
Luca Daniel Scimia
Mirco Antenucci  43′, 61′ (k.)
Ferdinando Vitofrancesco
Simone Simeri  23′ 78′
72′ Francesco Vivacqua
Giovanni Terrani64′
Davide Borsellini
Davide Marfella
Gianmarco Palermo
Bruno Cascione
72′ Federico Ampollini
Michael Ijemuan Folorunsho
66′ Alessandro Godano
Tomasz Kupisz
Moussa Ndiaye
Manuel Scavone64′
Alberto Libertazzi
Eugenio D'Ursi78′
50′ Fabio Morselli
Franco Ferrari

Roberto Floriano64′

Samuele Neglia

Piłkarze SS Rende dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna SS Rende w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Bari w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

8 grudnia drużyna FC Bari będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SSD Potenza Calcio. Tego samego dnia Calcio Catania będzie gościć drużynę SS Rende.