Liga włoska - 17. kolejka Serie C: Olbia Calcio - SS Monza 1912 0-3 (0-1)

1 grudnia na Stadio Bruno Nespoli odbyło się spotkanie 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Olbii Calcio i SS Monza. Mecz zakończył się zwycięstwem SS Monza 3-0. Na stadionie stawiło się 1 136 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Bruno Nespoli | Widzów: 1136 | Arbiter: M. Vigile
Olbia Calcio
SS Monza 1912
0
3
C. Chiricò 31',55'
F. Scaglia 63'

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza w 31. minucie spotkania, gdy Cosimo Chiricò strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SS Monza.

Jedenastka Olbii Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie Cosimo Chiricò ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Niedługo później Filippo Scaglia wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monza, strzelając kolejnego gola w 63. minucie starcia. W 64. minucie Marco Armellino zastąpił Marca Fossatiego.

W tej samej minucie w jedenastce SS Monza doszło do zmiany. Andrea Brighenti wszedł za Ettore Marchiego. Kibice SS Monza nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolę Mostiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cosimo Chiricò. Po chwili trener Olbii Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Giacomo Parigi, a murawę opuścił Roberto Ogunseye.

Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Olbii Calcio: Andrea Cocco, Mattia Muroni, Roberto Biancu, na ich miejsce weszli: Riccardo Doratiotto, Nicholas Pennington, Francesco Verde. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Armanda Anastasia, Simone Iocolana zajęli: Ivan Marconi, Giorgio Galli. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Simone Iocolano82′
88′ Roberto Biancu
Nicola Rigoni
83′ Mattia Muroni
Cosimo Chiricò  31′, 55′ 67′
73′ Andrea Salvatore Cocco
Ettore Gliozzi
73′ Roberto Ogunseye
Alessandro Di Munno
83′ Nicholas Pennington
Marco Fossati64′
73′ Riccardo Doratiotto
Giorgio Galli82′
73′ Giacomo Parigi
Nicola Mosti67′
88′ Francesco Verde
Andrea Brighenti64′

Andrea D'Errico

Mattia Finotto

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Olbii Calcio pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna SS Monza w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

8 grudnia jedenastka Olbii Calcio rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Calcio Lecco 1912. Tego samego dnia AS Giana Erminio zagra z jedenastką SS Monza na jej terenie.