Liga włoska - 17. kolejka Serie C: Novara Calcio - US Pianese ASD 1-1 (1-0)

1 grudnia na Stadio Comunale Silvio Piola odbył się mecz 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Novary Calcio i US Pianese. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 4 133 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Silvio Piola | Widzów: 4133 | Arbiter: T. Zamagni
Novara Calcio
US Pianese ASD
1
1
P. González 11'
M. Momentè 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Pablo González wywołał eksplozję radości wśród kibiców Novary Calcio , zdobywając bramkę w 11. minucie spotkania. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Novary Calcio.

Trener US Pianese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Paolo Regoli, a murawę opuścił Giacomo Benedetti. Drugą połowę drużyna US Pianese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matteo Figolego wszedł Gabriele Carannante.

W 61. minucie Paul Udoh zastąpił Damiana Rinaldiniego. W 65. minucie w jedenastce US Pianese doszło do zmiany. Antonio Romano wszedł za Stefana Casona. Chwilę później trener Novary Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Giammaria Piscitellę. Na boisko wszedł Riccardo Collodel, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Wysiłki podejmowane przez zespół US Pianese w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Matteo Momentè.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Andrea Fontana
72′ Tommaso Barbieri
Giacomo Benedetti46′
78′ Daniele Buzzegoli
Giovanni Catanese
Filippo Nardi
Matteo Figoli46′
68′ Giammario Piscitella
Luca Simeoni
78′ Mattia Bortolussi
Matteo Momentè  90′
 11′ 78′ Pablo Andrés González
Paul Akpan Udoh61′
Filippo Marricchi
Lorenzo Sarini
72′ Tommaso Cassandro
Giuseppe Montaperto90′
68′ Riccardo Collodel
Paolo Regoli46′
Nicolas Fonseca
Damiano Rinaldini61′
78′ Nicolás Adrián Schiavi
Antonio Romano65′
78′ Diego Peralta
Luca Scarlino
78′ Lorenzo Pinzauti
Marco Tampwo
Marco Zunno

Piłkarze Novary Calcio obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół US Pianese będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie US Pontedera 1912. Natomiast 8 grudnia Aurora Pro Patria 1919 będzie przeciwnikiem jedenastki Novary Calcio w meczu, który odbędzie się w Busto Arsizio.