Liga włoska - 17. kolejka Serie C: Modena FC - Vis Pesaro 3-1 (0-1)

W spotkaniu 17. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 grudnia, jedenastka Modena FC wygrała z Visem 3-1 (0-1). Mecz na Stadio Alberto Braglia obejrzało 6 184 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Braglia | Widzów: 6184 | Arbiter: M. Emmanuele
G. Gianola 38'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Visa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Giorgio Gianola dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Visa.

Piłkarze Modena FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie bramkę wyrównującą zdobył Salvatore Pezzella.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Modena FC w 54. minucie spotkania, gdy Guido Davì strzelił drugiego gola.

Niedługo później Lorenzo De Grazia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Modena FC, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie starcia. Trener Visa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tomáša Malca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Stefano Botta.

W 73. minucie Tiziano Tulissi został zastąpiony przez Gianlucę Laurentiego. W 75. minucie w jedenastce Visa doszło do zmiany. Andrea Tessiore wszedł za Daniele Pedrellego. Chwilę później trener Modena FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Edoardo Duca, a murawę opuścił Salvatore Pezzella.

Od 79 minuty boisko opuścili zawodnicy Modena FC: Lorenzo De Grazia, Bruno Gomes, Alessandro Mattioli, na ich miejsce weszli: Rabiu Oyndamola, Carlo Ferrario, Emanuele Politti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Orazia Pannitteriego, Aleksa Misina, Francesca Grandolfa zajęli: Carlo Romei, Yassine Ejjaki, Antonio Di Nardo. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Tommaso Farabegoli
90′ Alessandro Mattioli
Mattia Gennari
Mickael Varutti
Giorgio Gianola  38′
Giovanni Zaro
Lorenzo Paoli
 54′ Guido Davì
Daniele Pedrelli75′
 66′ 79′ Lorenzo De Grazia
Stefano Botta69′
 48′ 79′ Salvatore Pezzella
Alex Misin86′
90′ Bruno Gomes de Oliveira Conceição
Francesco Grandolfo86′
Alberto Spagnoli
Orazio Pannitteri86′
73′ Tiziano Tulissi
Lorenzo Adorni
90′ Emanuele Politti
Matteo Morelli
79′ Edoardo Duca
Andrea Tessiore75′
73′ Gianluca Laurenti
Antonio Di Nardo86′
79′ Rabiu Riliwan Oyndamola
João Cláudio Gomes Ricciulli
Tommaso Spaviero
Tomáš Malec69′
90′ Carlo Emanuele Ferrario
Alessandro Tascini

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

8 grudnia jedenastka Visa rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Carpi FC 1909. Tego samego dnia US Triestina Calcio będzie przeciwnikiem zespołu Modena FC w meczu, który odbędzie się w Trieście.