Liga włoska - 17. kolejka Serie C: FC Südtirol - LR Vicenza Virtus 0-1 (0-0)

1 grudnia na Stadio Marco Druso w Bolzano odbył się pojedynek 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Südtirol i Vicenzy Calcio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vicenzy Calcio 1-0. Mecz obejrzało 1 700 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Marco Druso | Widzów: 1700 | Arbiter: M. Marchetti
FC Südtirol
LR Vicenza Virtus
0
1
S. Pontisso 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół FC Südtirol wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Vicenzy Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucę Rigoni wszedł Simone Pontisso.

Jedyną bramkę meczu dla Vicenzy Calcio zdobył Simone Pontisso w 68. minucie. Trener FC Südtirol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matteo Rovera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gianluca Turchetta.

W 75. minucie Jari Vandeputte zastąpił Leonarda Zarpellona. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Vicenzy Calcio doszło do zmiany. Simone Guerra wszedł za Alessandra Marottę.

Matteo Grandi
82′ Alberto Alari
Antonio Cinelli
82′ Daniele Casiraghi
Luca Rigoni46′
76′ Tommaso Morosini
Jari Vandeputte75′
Fabian Tait
Rachid Arma
70′ Gianluca Turchetta
Nicola Pasini
82′ Emanuele Gatto
Simone Emmanuello
Giordano Trovade
Simone Pontisso46′  68′
76′ Mirko Petrella
Federico Matías Scoppa
82′ Niccolò Romero
Alberto Tronco83′
70′ Matteo Rover
Leonardo Zarpellon75′

Loris Zonta

Simone Guerra83′

Piłkarze FC Südtirol dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

8 grudnia drużyna FC Südtirol rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Ravenna FC. Tego samego dnia AC Feralpi Salo zagra z drużyną Vicenzy Calcio na jej terenie.