Liga włoska - 17. kolejka Serie C: FC Rieti - Calcio Catania 1-4 (0-1)

1 grudnia na Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno odbyło się spotkanie 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Rieti i Cataniej. Mecz zakończył się zwycięstwem Cataniej 4-1. Na stadionie stawiło się 503 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno | Widzów: 503 | Arbiter: M. Acanfora
E. Catania 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Cataniej wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Cataniej otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Davide Di Molfetta.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Antonio Granata z FC Rieti i musiał opuścić boisko. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cataniej.

W 46. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jacopo Dall'Oglio z drużyny Cataniej i musiał opuścić boisko. W 47. minucie Andrea Mazzarani zastąpił Marca Biagiantiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cataniej w 49. minucie spotkania, gdy Davide Di Molfetta zdobył drugą bramkę. W 58. minucie Kevin Biondi został zmieniony przez Maksa Barišiča, co miało wzmocnić zespół Cataniej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leo Belecka na Andreę Marina.

Chwilę później trener FC Rieti postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Pasquale De Sarlo, a murawę opuścił Andrea De Paoli. Pasquale De Sarlo nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Niedługo później Matteo Di Piazza wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cataniej, strzelając kolejnego gola w 69. minucie starcia. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie gola pocieszenia strzelił Pasquale De Sarlo.

Trener Cataniej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emanuele Catanię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Davide Di Molfetta. Posunięcie trenera było słuszne. Emanuele Catanię strzelił kolejnego gola w 83. minucie spotkania. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Cataniej doszło do zmiany. Davis Curiale wszedł za Matteo Di Piazzę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 83. minucie wynik ustalił Emanuele Catania.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Jacopo Furlan
85′ Mirko Esposito
Luca Calapai
Nicolo Gigli
Andrea Esposito
31′ Antonio Granata
Tommaso Silvestri
Andrea Zanchi
Kevin Biondi58′
60′ Andrea De Paoli
Jacopo Dall'Oglio46′
Giuseppe Palma
Andrea Mazzarani47′
85′ Fabrizio Tirelli
Giovanni Pinto
Enrico Zampa
Giuseppe Rizzo
60′ Leo Beleck
Davide Di Molfetta  15′, 49′ 76′
87′ Francesco Marcheggiani
Marco Biagianti47′
85′ Marco Arcaleni
Rosario Bucolo
60′ Andrea Marino
Cristian Llama
87′ Davide Poddie
Maks Barišič58′
60′  75′ Pasquale De Sarlo
Emanuele Catania76′  83′
85′ Agostino Del Regno
Davis Curiale76′

Mattia Rossetti

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki i jednej czerwonej.

Zespół FC Rieti w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

8 grudnia zespół Cataniej będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia AS Bisceglie 1913 Don Uva APD zagra z drużyną FC Rieti na jej terenie.