Liga włoska - 17. kolejka Serie C: Carrarese Calcio - FC Vercelli 3-2 (2-1)

1 grudnia na Stadio dei Marmi w Carrarze odbył się mecz 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Carrarese Calcio i FC Vercelli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Carrarese Calcio 3-2. Na stadionie stawiło się 1 048 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 17:30 | Stadion: Stadio dei Marmi | Widzów: 1048 | Arbiter: D. De Tommaso
G. Comi 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół FC Vercelli wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już na początku meczu piłkarze Carrarese Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Cassio Cardoselli.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Carrarese Calcio, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nicola Valente.

Zawodnicy FC Vercelli szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Simone Rosso.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 69. minucie Raoul Mal zastąpił Matteo Della Mortego. Trener FC Vercelli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giacoma Cecconiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Paulo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Alberto Masi z FC Vercelli i musiał opuścić boisko. W 80. minucie w drużynie FC Vercelli doszło do zmiany. Alessandro Carosso wszedł za Simone Rossa. Chwilę później trener Carrarese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Daniel Agyei, a murawę opuścił Cassio Cardoselli.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie gola wyrównującego strzelił Gianmario Comi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carrarese Calcio w 90. minucie spotkania, gdy Francesco Tavano strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Giacomo Quagliata
 7′ 83′ Cassio Cardoselli
Simone Rosso  28′ 80′
87′ Samuele Damiani
Eros Schiavon
Giovanni Foresta
Kevin Varas Marcillo
 22′ Nicola Valente
Gianmario Comi  86′ 87′
87′ Elio Calderini
Cristiano Bani87′
83′ Daniel Agyei
Leonardo Maria Merio
87′ Massimo Maccarone
Giacomo Cecconi69′
87′  90′ (k.) Francesco Tavano
Alessandro Romairone

Raffaele Russo

Zawodnicy FC Vercelli obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Vercelli w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Vercelli rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie US Pistoiese 1921. Natomiast w niedzielę Juventus U-23 będzie rywalem drużyny Carrarese Calcio w meczu, który odbędzie się w Alessandrii.