Liga włoska - 17. kolejka Serie C: ASD Sicula Leonzio - US Vibonese Calcio 2-7 (0-4)

W starciu 17. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Sicula Leonzio przegrał wysoko z US Vibonese 2-7 (0-4). Mecz na Stadio Comunale Angelino Nobile w Lentiniem obejrzało 443 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Angelino Nobile | Widzów: 443 | Arbiter: M. Centi
A. Prezzabile 79'

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Gabriele Bernardotto.

Jedenastka Sicula Leonzio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości , zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 0-2 podwyższył Filippo Berardi.

W 39. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Filippo Berardi z US Vibonese.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Vibonese w 41. minucie spotkania, gdy Davide Petermann zdobył czwartą bramkę.

Trener Sicula Leonzio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Linas Mėgelaitis, a murawę opuścił Gianluca Esposito. Na drugą połowę zespół Sicula Leonzio wyszedł w zmienionym składzie, za Vincenza Vitalego, Giuseppe Sicurellę, Facunda Lescana weszli Paolo Grillo, Mauro Bollino, Filippo Scardina.

W 55. minucie za Aleksa Redolfiego wszedł Pietro Ciotti. Gola na 1-4 w 57. minucie z rzutu karnego strzelił Mauro Bollino.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Andrea Malberti.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 2-5 w 64. minucie strzelił Paolo Grillo.

Chwilę później trener US Vibonese postanowił wzmocnić formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Amira Mahrousa. Na boisko wszedł Fabio Tito, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Prawie natychmiast Michele Emmausso wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Vibonese, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze US Vibonese: Alessandro Prezzabile, Diego Allegretti, Leonardo Taurino, a na ich miejsce weszli Filippo Berardi, Gabriele Bernardotto, Michele Emmausso.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Vibonese w 79. minucie spotkania, gdy Alessandro Prezzabile zdobył siódmą bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-7.

Filippo Berardi  22′, 39′ 77′
46′ Gianluca Esposito
Davide Petermann  41′
Giuseppe Maimone
Mario Prezioso
46′ Giuseppe Sicurella
Giorgio Tumbarello
46′ Facundo Lescano
Gabriele Bernardotto  10′ 77′
46′ Vincenzo Vitale
Mariano Fernando Del Col
46′  64′ Paolo Grillo
Gianluca Gualtieri
46′ Linas Mėgelaitis
Fabio Tito65′
46′  57′ (k.) Mauro Bollino
Ferdinando Maniscalchi
Francesco Ripa
Alessandro Prezzabile77′  79′
46′ Filippo Maria Scardina
Michele Raso
Danilo Terranova
Edoardo Rezzi

Diego Allegretti77′

Francesco Napolitano

Leonardo Taurino77′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Sicula Leonzio w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Sicula Leonzio rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie US Avellino 1912. Tego samego dnia Teramo Calcio zagra z jedenastką US Vibonese na jej terenie.