Liga włoska - 17. kolejka Serie C: Alma Juventus Fano 1906 - Fermana 0-1 (0-0)

1 grudnia na Stadio Raffaele Mancini w Fano odbył się mecz 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Almy Juventus i Fermana. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fermana 1-0. Na stadionie zasiadło 901 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 17:30 | Stadion: Stadio Raffaele Mancini | Widzów: 901 | Arbiter: M. Ricci
Alma Juventus Fano 1906
Fermana
0
1
L. Cognigni 48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Almy Juventus wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Luca Cognigni dla zespołu Fermana. Bramka padła w tej samej minucie. W następstwie utraty bramki trener Almy Juventus postanowił zagrać agresywniej. W 50. minucie zmienił obrońcę Ismailę Diopa i na pole gry wprowadził napastnika Riccarda Barbutiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 69. minucie Ador Gjuci został zastąpiony przez Davide Di Francesco. W tej samej minucie Mhando Carte został zmieniony przez Hchiama Kanisa, co miało wzmocnić drużynę Almy Juventus. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Massima D'Angelę na Angela Persię. Trener Fermana wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tommy'ego Maistrella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luca Cognigni.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Fermana doszło do zmiany. Hernan Molinari wszedł za Aleksa Rolfiniego.

Marco Comotto
50′ Ismaila Diop
Bachir Mouhamed Manè
69′ Mhando Carte Said
Gianluca Urbinati
Simone Paolini
Luca Cognigni  48′ 76′
Samuele Parlati
Massimo D'Angelo76′
69′ Ador Gjuci
Hernan Rodolfo Molinari85′
50′ Riccardo Barbuti

69′ Davide Di Francesco

69′ Hchiam Kanis

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Almy Juventus rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Cesena FC. Natomiast 8 grudnia ASD Arzignano Valchiampo zagra z jedenastką Fermana na jej terenie.