Liga włoska - 17. kolejka Serie C: Alessandria 1912 - Robur Siena 1-3 (0-1)

1 grudnia na Stadio Giuseppe Moccagatta odbyło się starcie 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Alessandria 1912 i Robur Siena. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Robur Siena 3-1. Pojedynek obejrzało 1 035 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 1035 | Arbiter: D. De Santis
M. Guidone 79',88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Robur Siena wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Nieoczekiwanie piłkarze Robur Siena nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Mattia Lombardo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Robur Siena.

W 57. minucie Riccardo Chiarello został zmieniony przez Francisca Sartore'a.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie Umberto Eusepi wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener Alessandria 1912 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Fabia Castellana. Na boisko wszedł Federico Casarini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie w jedenastce Robur Siena doszło do zmiany. Gladestony wszedł za Matteo Serrottiego. Trener Robur Siena wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stefana Gubertiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gianluca D'Auria. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce Alessandria 1912 doszło do zmiany. Luca Pandolfi wszedł za Umberta Eusepiego.

Niedługo później Marco Guidone wywołał eksplozję radości wśród kibiców Robur Siena, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Robur Siena w 88. minucie spotkania, gdy Marco Guidone strzelił trzeciego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Mattia Lombardo  22′
67′ Fabio Castellano
Matteo Serrotti69′
57′ Riccardo Chiarello
Francesco Vassallo81′
Cazim Suljic
Alessandro Cesarini87′
Andrea Arrighini
Gianluca D'Auria69′
 64′ 75′ Umberto Eusepi
Nicola Andreoli
67′ Federico Casarini
Giuseppe Argento
57′ Francisco Sartore
Alessio Campagnacci
75′ Luca Pandolfi
Raffaele Ortolini

Alessandro Polidori87′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Robur Siena w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą środę zespół Alessandria 1912 rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Juventus U-23. Natomiast w sobotę Calcio Como zagra z jedenastką Robur Siena na jej terenie.