Liga włoska - 17. kolejka Serie C: AC Renate - Aurora Pro Patria 1919 1-1 (1-1)

1 grudnia na Stadio Città di Meda w Medzie odbył się pojedynek 17. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Renate i Aurory 1919. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 200 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 17:30 | Stadion: Stadio Città di Meda | Widzów: 200 | Arbiter: D. Di Marco
AC Renate
Aurora Pro Patria 1919
1
1
E. Kabashi 42'
S. Molinari 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna AC Renate wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Trener Aurory 1919 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 17. minucie na plac gry wszedł Luca Palesi, a murawę opuścił Ivo Molnar.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze AC Renate otworzyli wynik. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Elvis Kabashi.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Stefano Molinari.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener AC Renate wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carmine De Senę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Davide Guglielmotti. W 73. minucie Vincenzo Plescia został zastąpiony przez Paola Grbaca.

Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Renate: Roberto Ranieri, Francesco Galuppini, na ich miejsce weszli: Alessio Militari, Federico Pelle. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ferdinanda Mastroianniego, Giuseppe Le Nociego zajęli: Sean Parker, Aristidi Kolaj. W drugiej połowie nie padły bramki.

Riccardo Colombo
66′ Davide Guglielmotti
Leonardo Galli
Marcello Possenti
Andrea Masetti
Loris Damonte
Stefano Molinari  45′
 42′ Elvis Kabashi
Ivo Molnar17′
Armand Rada
Luca Bertoni
83′ Roberto Ranieri
Giovanni Fietta
83′ Francesco Galuppini
Giuseppe Le Noci88′
73′ Vincenzo Plescia
Luca Palesi17′
83′ Alessio Militari
Alex Pedone
66′ Carmine De Sena
Edoardo Defendi
73′ Paolo Grbac
Aristidi Kolaj88′
83′ Federico Pelle
Sean Parker76′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom AC Renate, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Aurory 1919 wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Aurory 1919 będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Novara Calcio. Tego samego dnia UC AlbinoLeffe będzie rywalem zespołu AC Renate w meczu, który odbędzie się w Gorgonzoli.