Liga włoska - 17. kolejka Serie C: AC Feralpi Salo - Cesena FC 2-2 (0-1)

W pojedynku 17. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna AC Feralpi zremisowała z AC Cesena 2-2 (0-1). Mecz na Stadio Lino Turina w Salò obejrzało 1 122 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-01 17:30 | Stadion: Stadio Lino Turina | Widzów: 1122 | Arbiter: S. Galipò
S. Russini 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Cesena w 42. minucie spotkania, gdy Giuseppe Borello strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AC Cesena.

W 58. minucie w zespole AC Feralpi doszło do zmiany. Luca Guidetti wszedł za Lucę Magnina. Na murawie, jak to często zdarzało się AC Feralpi w tym sezonie, pojawił się Alessandro Eleuteri, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 61. minucie Marca Zambellego.

W 67. minucie za Alessia Zerbina wszedł Simone Russini.

Drużyna AC Cesena niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Luca Guidetti.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-2 w 76. minucie strzelił Simone Russini.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze AC Feralpi: Davide Mordini, Marco Bertoli, Mattia Tirelli, a na ich miejsce weszli Sergio Contessa, Tommaso Ceccarelli, Simone Pesce. Chwilę później trener AC Cesena postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nicolę Capelliniego wszedł Fabrizio Brignani, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół AC Cesena nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Giacomo Zecca, Manuel Sarao, a na ich miejsce weszli Giuseppe Borello, Karlo Butić.

Zawodnicy AC Feralpi otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Fabio Scarsella. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Leonardo Marson
77′ Sergio Contessa
Alessandro Brunetti
Nicolas Giani
Andrea Ciofi
Michele Rinaldi
Rosario Maddaloni
61′ Marco Zambelli
Emanuele Valeri
Daniele Altobelli
Nicola Capellini79′
58′ Luca Magnino
Giuseppe De Feudis
77′ Simone Pesce
Giacomo Rosaia
 90′ Fabio Scarsella
Giuseppe Borello  42′ 79′
Andrea Caracciolo
Karlo Butić79′
77′ Tommaso Ceccarelli
Fabrizio Brignani79′
61′ Alessandro Eleuteri
Roberto Sabato
Elia Legati
Matteo Cortesi
77′ Davide Mordini
Matteo Pantaleoni
Federico Carraro
Simone Russini67′  76′
58′  71′ Luca Guidetti
Manuel Sarao79′
Denis Hergheligiu
Giacomo Zecca79′
77′ Marco Bertoli

Francesco Stanco

77′ Mattia Tirelli

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom AC Feralpi, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedenastka AC Feralpi w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna AC Cesena zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Alma Juventus Fano 1906. Natomiast 8 grudnia LR Vicenza Virtus będzie gościć zespół AC Feralpi.