Liga włoska - 17. kolejka Serie B: Pordenone Calcio - Ascoli Picchio 2-1 (2-0)

22 grudnia na Dacia Arena w Udine odbył się pojedynek 17. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Pordenone Calcio i Ascoli Picchio. Mecz zakończył się zwycięstwem Pordenone Calcio 2-1. Spotkanie obejrzało 3 951 widzów.

M. Cavion 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 24. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Pordenone Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Salvatore Burrai. Przy zdobyciu bramki pomógł Roberto Zammarini.

Zespół Ascoli Picchio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Luca Strizzolo. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Patrick Ciurria.

W 50. minucie za Petara Brleka wszedł Alessio da Cruz. W 57. minucie w zespole Pordenone Calcio doszło do zmiany. Davide Gavazzi wszedł za Lucasa Chiarettiego.

W 58. minucie żółtą kartkę obejrzał Tommaso Pobega z Pordenone Calcio. Trener Pordenone Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Leonarda Candellonego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Luca Strizzolo. Niedługo później trener Ascoli Picchio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Moutir Chajia, a murawę opuścił Nikola Ninković.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nikola Ninković osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 24. minucie. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Riccarda Brosca z Ascoli Picchio, a w 85. minucie Michele De Agostiniego z drużyny przeciwnej. W 79. minucie Matteo Ardemagni został zmieniony przez Giacoma Berettę, co miało wzmocnić drużynę Ascoli Picchio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Zammariniego na Gianvita Misuracę.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 80 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 90. minucie wynik ustalił Michele Cavion. Bramka padła po podaniu Alessia da Cruza.

Drużynie Ascoli Picchio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Pordenone Calcio.

Riccardo Brosco75′
22′ Alessandro Bassoli
Salvatore D'Elia
85′ Michele De Agostini
Andreaw Gravillon11′
Alessandro Vogliacco
Petar Brlek50′
 33′ Salvatore Burrai
Michele Cavion  90′
57′ Lucas Chiaretti Cossenzo
Simone Padoin
58′ Tommaso Pobega
Michele Troiano
82′ Roberto Zammarini
Gianluca Scamacca
 37′ 70′ Luca Strizzolo
Alberto Gerbo
57′ Davide Gavazzi
Davide Petrucci
Davide Mazzocco
Mario Piccinocchi
82′ Gianvito Misuraca
Giacomo Beretta79′
70′ Leonardo Candellone
Alessio da Cruz50′
Gaetano Monachello
Lorenzo Rosseti

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.