Liga włoska - 17. kolejka Serie B: Delfino Pescara - Trapani Calcio 1-1 (1-1)

22 grudnia na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia odbyło się spotkanie 17. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Delfino Pescara i Trapani Calcio. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Mecz obejrzało 5 862 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-22 15:00 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Widzów: 5862 | Arbiter: G. Ayroldi
Delfino Pescara 1936
ASD Trapani Calcio
1
1
M. Ciofani 42'
A. Taugourdeau 30'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Delfino Pescara: Cristianowi Del Grosso w 16. i Matteo Ciofaniemu w 29. minucie.

W tym czasie zawodnicy Trapani Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Anthony Taugourdeau.

W 32. minucie arbiter ukarał kartką Jonathana Biabianego, piłkarza Trapani Calcio.

Zawodnicy Delfino Pescara nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Matteo Ciofani. W zdobyciu bramki pomógł Mirko Drudi.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Delfino Pescara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Riccarda Maniera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gennaro Borrelli. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Michele Fornasier z drużyny gości. Była to 69. minuta starcia.

Trener Trapani Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Anthony'ego Taugourdeau. Na boisko wszedł Francesco Corapi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie za Stefana Pettinariego wszedł Felice Evacuo. W 81. minucie Massimiliano Busellato został zmieniony przez Grigorisa Kastanosa, a za Lediana Memushaja wszedł na boisko Milos Bocic, co miało wzmocnić jedenastkę Delfino Pescara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreę Colpaniego na Luigiego Scaglię.

Marco Carnesecchi
 42′ 29′ Matteo Ciofani
Michele Fornasier69′
16′ Cristiano Del Grosso
Fausto Grillo
Mirko Drudi
Stefano Scognamillo
Gennaro Scognamiglio
Stefan Strandberg
81′ Massimiliano Busellato
Andrea Colpani84′
José Ndong Machín Dicombo
Jonathan Biabiany32′
89′ Ledian Memushaj
Gregorio Luperini
Luca Palmiero
Marco Moscati
58′ Gennaro Borrelli
Luca Pagliarulo
81′ Grigoris Kastanos
Salvatore Aloi
Filippo Melegoni
Francesco Corapi74′
89′ Milos Bocic
Nikola Jakimovski
Matteo Brunori
Luigi Alberto Scaglia84′
Andrea Di Grazia
Felice Evacuo80′
58′ Riccardo Maniero
Mbala N'Zola

Przewaga zespołu Delfino Pescara w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.