Liga włoska - 16. kolejka Serie C: UC AlbinoLeffe - Carrarese Calcio 1-0 (1-0)

W pojedynku 16. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 25 listopada, drużyna UC AlbionoLeffe wygrała z Carrarese Calcio 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale w Gorgonzoli obejrzało 915 widzów.

S. Cori 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół UC AlbionoLeffe wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UC AlbionoLeffe w 34. minucie spotkania, gdy Sasha Cori zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UC AlbionoLeffe.

Kibice Carrarese Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Massima Maccaronego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cassio Cardoselli. W 57. minucie za Daniele Mignanellego wszedł Andrea Badan.

W tej samej minucie w drużynie Carrarese Calcio doszło do zmiany. Kalifa Manneh wszedł za Elia Calderiniego. Niedługo później trener UC AlbionoLeffe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Daniel Kouko, a murawę opuścił Alessandro Galeandro. W 77. minucie Saveriano Infantino został zmieniony przez Francesca Mezzoniego, a za Nicolę Valentego wszedł na boisko Francesco Tavano, co miało wzmocnić zespół Carrarese Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Quainiego na Marca Nichettiego.

Giovanni Foresta
83′ Alessandro Quaini
Nicola Valente77′
 34′ Sasha Cori
Elio Calderini57′
72′ Alessandro Galeandro
Daniel Agyei
83′ Marco Emilio Nichetti
Davide Fortunati
Luca Petrungaro
Francesco Mezzoni77′
Omar Sokhna
Massimo Maccarone46′
72′ Daniel Kouko
Francesco Tavano77′
Mario Ravasio

Giuseppe Sibilli

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Carrarese Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Carrarese Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Pro Vercelli Calcio. Tego samego dnia AS Giana Erminio zagra z zespołem UC AlbionoLeffe na jego terenie.