Liga włoska - 16. kolejka Serie C: Juventus U-23 - ASDC Gozzano 0-1 (0-1)

11 grudnia na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii odbył się mecz 16. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Juventusu U23 i Gozzano. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gozzano 1-0. Spotkanie obejrzało 100 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-11 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 100 | Arbiter: M. Arace
Juventus U-23
ASDC Gozzano
0
1
A. Budkva 43'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Juventusu U23 wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Gozzano zdobył Adin Budkva w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gozzano.

Trener Gozzano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Giovanni Bruzzaniti, a murawę opuścił Riccardo Vono. W tej samej minucie w zespole Gozzano doszło do zmiany. Marco Spina wszedł za Giacoma Tomasellego.

W 56. minucie Stefano Beltrame zastąpił Hamzę Rafię. Trener Juventusu U23 postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Daoudę Peetersa i na pole gry wprowadził napastnika Nicola Fagiolego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Juventusu U23: Luca Zanimacchia, Alessandro Di Pardo, Marco Olivieri, na ich miejsce weszli: Han Kwang-Song, Lucas Rosa, Nikolai Frederiksen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adina Budkvy, Diego Rollego, Nicola Tordiniego zajęli: Demiro Pozzebon, Riccardo Gemelli, Francesco Rizzo.

Maximiliano Achille Uggè
74′ Alessandro Di Pardo
Raul Zucchetti
56′ Stefano Beltrame
Roberto Guitto
65′ Daouda Peeters
Diego Martín Rolle81′
Idrissa Touré
Riccardo Vono55′
Dany Mota Carvalho
Adin Budkva  43′ 71′
74′ Marco Olivieri
Francesco Fedato
65′ Luca Zanimacchia
Issa Samba
74′ Lucas Oliveira Rosa
Riccardo Gemelli81′
Luca Clemenza
Nicolò Palazzolo
56′ Hamza Rafia
Alessio Salvestroni
74′ Nikolai Baden Frederiksen
Riccardo Secondo
65′ Nicolò Fagioli
Giovanni Bruzzaniti55′
65′ Kwang-Song Han
Giulio Fasolo

Demiro Pozzebon71′

Marco Spina55′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Gozzano pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół Juventusu U23 rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Olbia Calcio. Tego samego dnia US Pergolettese 1932 zagra z jedenastką Gozzano na jej terenie.