Liga włoska - 16. kolejka Serie B: US Salernitana 1919 - FC Crotone 3-2 (0-1)

15 grudnia na Stadio Arechi w Salerno odbył się mecz 16. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Salernitana 1919 i FC Crotone. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salernitana 1919 3-2. Na stadionie stawiło się 5 019 widzów. Przy jednym z goli asystę zaliczył Patryk Dziczek.

16. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-15 21:00 | Stadion: Stadio Arechi | Widzów: 5019 | Arbiter: G. Aureliano
P. Jaroszyński 86' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna FC Crotone wygrała aż pięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Mattii Mustacchiowi, zawodnikowi FC Crotone.

W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Crotone nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Vladimir Golemić dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Andrea Nalini.

W 26. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Cristianowi Lombardiemu z zespołu gospodarzy. W 29. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vladimir Golemić osłabiając tym samym drużynę FC Crotone. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 33. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Francescowi Di Tacchio i Simeonowi Tochukwu.

W 34. minucie w drużynie FC Crotone doszło do zmiany. Giuseppe Cuomo wszedł za Mattię Mustacchia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Crotone.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreę Barberisa z FC Crotone, a w 52. minucie Pawła Jaroszyńskiego z drużyny przeciwnej. W 55. minucie Andrea Nalini został zastąpiony przez Antonia Mazzottę.

W 56. minucie w drużynie Salernitana 1919 doszło do zmiany. Lamin Jallow wszedł za Emanuele Cicerellego. Po chwili trener Salernitana 1919 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Di Tacchio. Na boisko wszedł Sofian Kiyine, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy Salernitana 1919 otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lamin Jallow. Asystę przy golu zanotował Antreas Karo.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Cedric Gondo. Bramka padła po podaniu Patryka Dziczka.

W 77. minucie Giovanni Crociata został zmieniony przez Tomislava Gomelta, co miało wzmocnić zespół FC Crotone. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Daniela Akpę na Mosesa Odjera.

W 86. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Salernitana 1919 Paweł Jaroszyński.

Drużyna gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Cedric Gondo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomógł Sofian Kiyine.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Alex Cordaz
86′ (samob.) 52′ Paweł Jaroszyński
Guillaume Gigliotti
Antreas Karo
Vladimir Golemić  14′ 29′
Marco Migliorini
Luca Marrone
82′ Jean-Daniel Akpa
Andrea Barberis46′
33′ 63′ Francesco Di Tacchio
Giovanni Crociata77′
Patryk Dziczek
Salvatore Molina
26′ Cristiano Lombardi
Mattia Mustacchio7′ 34′
Milan Đurić
Andrea Nalini55′
 74′, 90′ Cedric Gondo
Simeon Tochukwu Nwankwo33′
56′ Emanuele Cicerelli
Nicolás Federico Spolli
63′ Sofian Kiyine
Jean Lambert Evans
82′ Moses Odjer
Tomislav Gomelt77′
56′  64′ Lamin Jallow
Mateo Itrak

Francesco Rodio

Moreno Rutten

Luca Vido

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.