Liga włoska - 16. kolejka Serie B: US Cremonese - Perugia Calcio 2-1 (1-0)

15 grudnia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbył się pojedynek 16. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Perugia Calcio. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Cremonese 2-1. Na stadionie stawiło się 5 655 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-15 15:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 5655 | Arbiter: N. Baroni
P. Iemmello 65'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań drużyna US Cremonese wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy US Cremonese otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Claiton. W zdobyciu bramki pomógł Nadir Zortea.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 22. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gianluce Di Chiarze i Antoniowi Caracciolowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Cremonese.

W 62. minucie kartkę dostał Claiton, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie trener Perugia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cristian Buonaiuto, a murawę opuścił Marcello Falzerano.

W 64. minucie kartkę dostał Fabio Ceravolo z US Cremonese.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 52 minuty, jednak drużyna Perugia Calcio doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Pietro Iemmello. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Asystę zaliczył Hans Nicolussi.

W 73. minucie w zespole Perugia Calcio doszło do zmiany. Mardochee Nzita wszedł za Gianlucę Di Chiarę. W 76. minucie Fabio Ceravolo został zastąpiony przez Daniela Ciofaniego.

Niedługo później Antonio Piccolo wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Cremonese, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Francesca Migliorego.

W 82. minucie Andrija Balić został zmieniony przez Diego Falcinellego, co miało wzmocnić jedenastkę Perugia Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Piccolę na Mariana Ariniego oraz Simone Palombiego na Francesca Delego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Francesco Migliore, zawodnik US Cremonese. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Gianluca Di Chiara22′ 73′
22′ Antonio Aldo Caracciolo
Norbert Gyomber
 13′ 62′ Claiton Machado dos Santos
Aleandro Rosi
90′ Francesco Migliore
Marcello Falzerano62′
 76′ 82′ Antonio Piccolo
Hans Nicolussi Caviglia
64′ 76′ Fabio Giovanni Ceravolo
Pietro Iemmello  65′
90′ Simone Palombi
Mardochee Nzita73′
82′ Mariano Arini
Matej Rodin
Michele Castagnetti
Amara Konate
90′ Francesco Deli
Cristian Buonaiuto62′
Danilo Soddimo
Diego Falcinelli82′
76′ Daniel Ciofani
Federico Melchiorri

Przewaga zespołu Perugia Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Perugia Calcio pokazał jedną.