Liga włoska - 16. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - Delfino Pescara 1936 2-0 (0-0)

14 grudnia na Stadio Benito Stirpe odbył się pojedynek 16. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Frosinone Calcio i Delfino Pescara. Starcie zakończyło się zwycięstwem Frosinone Calcio 2-0. Na stadionie stawiło się 11 127 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-14 15:00 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 11127 | Arbiter: M. Serra
Frosinone Calcio
Delfino Pescara 1936
2
0
R. Maiello 63'
F. Dionisi 90'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie za Andryję Novakovicha wszedł Federico Dionisi. Jedyną kartkę w meczu dostał Massimiliano Busellato z jedenastki gości. Była to 61. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Frosinone Calcio w 63. minucie spotkania, gdy Raffaele Maiello zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Federico Dionisi.

Kibice Frosinone Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa Haasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Francesco Zampano. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę. Niedługo później trener Delfino Pescara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Riccardo Maniero, a murawę opuścił Davide Vitturini. W 81. minucie Ledian Memushaj został zmieniony przez Filippa Melegoniego, a za Massimiliana Busellata wszedł na boisko Gennaro Borrelli, co miało wzmocnić jedenastkę Delfino Pescara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreę Beghetta na Alessandra Salviego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Frosinone Calcio, strzelając kolejnego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Federico Dionisi. Asystę przy bramce zaliczył Nicolas Haas.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Luca Crecco
90′ Andrea Beghetto
Mirko Drudi
Nicolo Brighenti
Gennaro Scognamiglio
Marco Capuano
Davide Vitturini73′
64′ Francesco Zampano
Gabriele Zappa
Mirko Gori
José Ndong Machín Dicombo
 63′ Raffaele Maiello
Massimiliano Busellato61′ 83′
Luca Rudolf Paganini
Grigoris Kastanos
Camillo Ciano
Ledian Memushaj81′
56′ Andrija Novakovich
Matteo Ciofani
90′ Alessandro Salvi
Cristiano Del Grosso
Przemysław Szymiński
Edoardo Masciangelo
64′ Nicolas Haas
Luca Palmiero
56′  90′ Federico Dionisi
Milos Bocic
Luca Matarese
Gennaro Borrelli83′
Marcello Trotta
Riccardo Maniero73′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Delfino Pescara przyznał jedną żółtą.