Liga włoska - 16. kolejka Serie B: ACD Virtus Entella - Empoli FC 2-0 (2-0)

W pojedynku 16. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 14 grudnia, zespół Virtusu Entella zwyciężył z Empoli FC 2-0 (2-0). Mecz na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari obejrzało 1 521 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-14 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Chiavari | Widzów: 1521 | Arbiter: D. Amabile
ACD Virtus Entella
Empoli FC
2
0
C. Morra 38'
M. De Luca 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Empoli FC wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Fredericowi Veselemu z zespołu gości. Była to 34. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Virtusu Entella w 38. minucie spotkania, gdy Claudio Morra zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Empoli FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Manuel De Luca.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

W 54. minucie w drużynie Virtusu Entella doszło do zmiany. Ivan De Santis wszedł za Maura Coppolara. W 55. minucie Leo Štulac zastąpił Samuele Ricciego.

Po chwili trener Empoli FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Jacopa Deziego. Na boisko wszedł Karim Laribi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Michele Currarino wszedł za Marca Toscana. W 69. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andrei Schenettiemu, zawodnikowi Virtusu Entella.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jure Balkovec osłabiając tym samym drużynę Empoli FC. W 78. minucie w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Francesco Ardizzone wszedł za Andreę Settembriniego.

Jure Balkovec70′
54′ Mauro Coppolaro
Filippo Bandinelli
69′ Andrea Schenetti
Jacopo Dezi61′
78′ Andrea Settembrini
Davide Frattesi
65′ Marco Toscano
Leo Štulac55′
 40′ Manuel De Luca
Leonardo Mancuso
 38′ Claudio Morra
Roberto Pirrello
54′ Ivan Francesco De Santis
Kevin Piscopo
78′ Francesco Ardizzone
Samuele Ricci55′
Mamadou Coulibaly
Kevin Cannavò
65′ Michele Currarino
Davide Merola
Salvatore Caturano

Matteo Mancosu

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Empoli FC, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Empoli FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.