Liga włoska - 15. kolejka Serie C: US Pistoiese 1921 - SS Monza 1912 0-1 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 17 listopada, zespół Pistoiese 1921 przegrał z SS Monza 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Marcello Melani w Pistoi obejrzało 1 259 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 15:00 | Stadion: Stadio Marcello Melani | Widzów: 1259 | Arbiter: M. Acanfora
US Pistoiese 1921
SS Monza 1912
0
1
M. Finotto 77'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań drużyna Pistoiese 1921 wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie za Maria Sampirisiego wszedł Armando Anastasio. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy SS Monza : Andrea Brighenti, Mattia Finotto, a na ich miejsce weszli Ettore Marchi, Ettore Gliozzi.

Trener Pistoiese 1921 postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Francesca Cerretellego i na pole gry wprowadził napastnika Pierluigiego Cappelluzza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedynego gola meczu strzelił Mattia Finotto dla drużyny SS Monza. Bramka padła w tej samej minucie.

Ivan Marconi
89′ Gabriele Ferrarini
Mario Sampirisi58′
Leonardo Terigi
Filippo Scaglia
Alessandro Bordin
Marco Armellino
60′ Francesco Cerretelli
Marco Fossati75′
89′ Emanuele Spinozzi
Simone Iocolano67′
78′ Pietro Tempesti
Michele Franco
89′ Giorgio Viti
Nicola Rigoni75′
78′ Leandro Vitiello
Andrea Brighenti58′
60′ Pierluigi Cappelluzzo
Cosimo Chiricò67′
89′ Gregorio Morachioli
Mattia Finotto58′  77′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół SS Monza w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

24 listopada drużyna SS Monza będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie US Alessandria Calcio 1912. Tego samego dnia Aurora Pro Patria 1919 będzie przeciwnikiem jedenastki Pistoiese 1921 w meczu, który odbędzie się w Busto Arsizio.