Liga włoska - 15. kolejka Serie C: Teramo Calcio - Unicusano Ternana Calcio 1-1 (0-0)

W spotkaniu 15. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 17 listopada, drużyna Teramo Calcio zremisowała z Ternana Calcio 1-1 (0-0). Mecz na Stadio Gaetano Bonolis obejrzało 3 527 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 16:00 | Stadion: Stadio Gaetano Bonolis | Widzów: 3527 | Arbiter: C. Cudini
Teramo Calcio
Unicusano Ternana Calcio
1
1
Pedro Miguel 61'
A. Partipilo 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Ternana Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Ternana Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Anthony Partipilo dał prowadzenie swojej jedenastce.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Pedro Miguel.

W 71. minucie Anthony Partipilo zastąpił Federica Furlana. Chwilę później trener Teramo Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Miguela. Na boisko wszedł Simone Santoro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Riccardo Martignago został zmieniony przez Domenica Munga, co miało wzmocnić zespół Teramo Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabrizia Pagherę na Aniella Salzana.

Trener Ternana Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giuseppe Torromina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Guido Marilungo. W 85. minucie Carlo Ilari został zmieniony przez Richarda Lásika, a za Simone Magnaghiego wszedł na boisko Pietro Cianci, co miało wzmocnić drużynę Teramo Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Palumba na Filippa Damiana. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Luca Parodi
 61′ 72′ Pedro Miguel Costa Ferreira
Mattia Proietti
85′ Carlo Ilari
Jonathan Alexis Ferrante
85′ Simone Magnaghi
Guido Marilungo81′
72′ Riccardo Martignago
Modibo Diakite
85′ Richard Lásik
Gian Marco Nesta
Simone Minelli
Michele Russo
72′ Domenico Mungo
Simone Sini
72′ Simone Santoro
Filippo Damian90′
Federico Viero
Marino Defendi
Daniel Birligea
Federico Furlan71′
85′ Pietro Cianci
Aniello Salzano81′

Giuseppe Torromino81′

Daniele Vantaggiato

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Teramo Calcio przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Ternana Calcio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie ADC Viterbese Castrense. Natomiast 24 listopada SSC Bari będzie gościć zespół Teramo Calcio.