Liga włoska - 15. kolejka Serie C: SSD Potenza Calcio - US Vibonese Calcio 1-0 (0-0)

17 listopada na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Potenza Calcio i US Vibonese. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Potenza Calcio 1-0. Na stadionie zasiadło 2 687 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 2687 | Arbiter: A. Di Graci
SSD Potenza Calcio
US Vibonese Calcio
1
0
França 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna US Vibonese wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna US Vibonese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michele Emmaussa wszedł Mariano Del Col. Kibice US Vibonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leonarda Taurina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gabriele Bernardotto.

Trener Potenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Mario Coppola, a murawę opuścił Álvaro. W tej samej minucie Sebastiano Longo został zastąpiony przez Daniele Ferriego. W 67. minucie Antonio Isgrò został zmieniony przez Françę, a za Jacopa Murana wszedł na boisko Giuseppe Coccia, co miało wzmocnić zespół Potenza Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgia Tumbarella na Edoarda Rezziego.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sergio Bubas osłabiając drużynę US Vibonese. W 87. minucie w drużynie US Vibonese doszło do zmiany. Amir Mahrous wszedł za Maria Pugliesego.

Jedyną bramkę meczu dla Potenza Calcio zdobył França w 89. minucie.

Mario Pugliese87′
58′ Álvaro Juliano Ongilio
Giorgio Tumbarello80′
67′ Antonio Isgrò
Gabriele Bernardotto46′
58′ Sebastiano Longo
Sergio Nicolás Bubas85′
74′ Jacopo Murano
Gianluca Gualtieri
74′ Giuseppe Coccia
Amir Mahrous87′
58′ Mario Coppola
Ferdinando Maniscalchi
Yacine Nembot
Alessandro Prezzabile
Pietro Arcidiacono
Michele Raso
58′ Daniele Ferri Marini
Edoardo Rezzi80′
67′  89′ Carlos França
Diego Allegretti
Talla Souare
Francesco Napolitano
Giovanni Volpe
Leonardo Taurino46′
Agustín Vuletich

Piłkarze gości obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Potenza Calcio będzie miała szansę na kolejne punkty grając we Francavilli Fontanej. Jej rywalem będzie Virtus Francavilla. Tego samego dnia Catanzaro Calcio 2011 zagra z zespołem US Vibonese na jego terenie.