Liga włoska - 15. kolejka Serie C: SS Monopoli - Bisceglie Calcio 2-1 (2-1)

W pojedynku 15. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 16 listopada, drużyna SS Monopoli wygrała z Bisceglie Calcio 2-1 (2-1). Mecz na Stadio Vito Simone Veneziani obejrzało 1 533 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-16 20:45 | Stadion: Stadio Vito Simone Veneziani | Widzów: 1533 | Arbiter: M. Vigile
Álvaro Montero 37'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć zespół Bisceglie Calcio wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alessandro Gatto osłabiając tym samym drużynę gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Giuseppe Fella wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monopoli , zdobywając bramkę w 33. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

W 36. minucie Francesco Giorno został zastąpiony przez Matteo Arenę.

Piłkarze Bisceglie Calcio nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił Álvaro Montero.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół SS Monopoli przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie Giuseppe Carriero dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

W 58. minucie w zespole SS Monopoli doszło do zmiany. Massimo Tazzer wszedł za Cristiana Hadziosmanovica. Kibice SS Monopoli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francesca Salveminiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Luigi Cuppone.

Trener Bisceglie Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Valeria Cardamone'a i na pole gry wprowadził napastnika Salvatore Longa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Bisceglie Calcio: Álvaro Montero, Leonardo Mastrippolito, Albert Rafetraniaina, na ich miejsce weszli: Carlo Manicone, Alessandro Camporeale, Claudio ferrante. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gianmarca Antonacciego, Marca Piccinniego zajęli: Alessio Tuttisanti, Vittorio Triarico.

Angelo Casadei
77′ Gianmarco Antonacci
Layosse Diallo
Ciro De Franco
Leonardo Mastrippolito90′
Michele Ferrara
Nicola Turi
58′ Cristian Hadziosmanovic
Mady Abonckelet Duc
 45′ Giuseppe Carriero
Valerio Cardamone75′
36′ Francesco Giorno
Albert Rafetraniaina90′
77′ Marco Piccinni
Reno Wilmots
Arensi Rota
Urban Žibert
58′ Luigi Cuppone
Alessandro Gatto9′
 33′ Giuseppe Fella
Matteo Piccinni
58′ Massimo Tazzer
Giuseppe Tarantino
36′ Matteo Arena
Valerio Zigrossi
Cristian Nina
Alessandro Camporeale90′
77′ Alessio Tuttisanti
Claudio ferrante90′
Giacomo D'Addabbo
Ciro Spedaliere
Christian Mariano
Saverio Dellino
58′ Francesco Paolo Salvemini
Salvatore Longo75′
77′ Vittorio Triarico Tateo
Carlo Manicone83′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom SS Monopoli przyznał jedną żółtą.

Drużyna SS Monopoli dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

24 listopada drużyna Bisceglie Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Paganese Calcio 1926. Tego samego dnia USD Cavese 1919 będzie rywalem zespołu SS Monopoli w meczu, który odbędzie się w Castellammare di Stabii.