Liga włoska - 15. kolejka Serie C: Rende Calcio 1968 - AZ Picerno ASD 1-0 (1-0)

W pojedynku 15. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 17 listopada, zespół SS Rende zwyciężył z AZ Picerno 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Marco Lorenzon obejrzało 165 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Marco Lorenzon | Widzów: 165 | Arbiter: D. Virgilio
Rende Calcio 1968
AZ Picerno ASD
1
0
D. Nossa 10'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Rende w 10. minucie spotkania, gdy Devis Nossa zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SS Rende.

W 52. minucie Emmanuele Esposito został zastąpiony przez Filippa Lorenziniego. Trener AZ Picerno postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Waltera Guerrę i na pole gry wprowadził napastnika Antonia Calabresego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 60. minucie w jedenastce AZ Picerno doszło do zmiany. Emilio Vanacore wszedł za Lorenza Mellego. Chwilę później trener SS Rende postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pasquale Giannottiego wszedł Maicol Origlio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi SS Rende utrzymać prowadzenie. W 68. minucie Nebil Caidi został zmieniony przez Umberta Nappellę, co miało wzmocnić jedenastkę AZ Picerno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michele Collocola na Daniele Cipollę.

Francesco Bertolo
 10′ Devis Nossa
Nebil Caidi68′
Allan Junior Blaze
Francesco Fontana
78′ Michele Collocolo
Walter Guerra52′
65′ Pasquale Giannotti
Edoardo Soldati
65′ Maicol Origlio
Emilio Vanacore60′
78′ Daniele Cipolla