Liga włoska - 15. kolejka Serie C: Reggio Audace FC - Vis Pesaro 2-1 (0-1)

W starciu 15. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 17 listopada, drużyna AC Reggiana wygrała z Visem 2-1 (0-1). Mecz na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio Nell'emilii obejrzało 6 345 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 17:30 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 6345 | Arbiter: M. Saia
M. Espeche 20' (samob.)

W 20. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AC Reggiana Marcos Espeche. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Visa.

Na drugą połowę zespół AC Reggiana wyszedł w zmienionym składzie, za Matteo Zaniniego wszedł Augustus Kargbo. A kibice Visa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alessandra Tasciniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Francesco Grandolfo.

Trener AC Reggiana postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Giulia Favalego i na pole gry wprowadził napastnika Frana Brodicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Piłkarze AC Reggiana nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 73. minucie Mattia Marchi wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 78. minucie Lorenzo Staiti został zmieniony przez Igora Radrezzę. W tej samej minucie Orazio Pannitteri został zmieniony przez Axela Campeola, a za Yassine'a Ejjakiego wszedł na boisko Andrea Tessiore, co miało wzmocnić drużynę Visa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Varonego na Lorenza Libuttiego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Augustus Kargbo.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Tommaso Farabegoli
20′ (samob.) Marcos Espeche
Mattia Gennari
68′ Giulio Favale
Giorgio Gianola
Paolo Rozzio
Lorenzo Paoli
46′ Matteo Zanini
Daniele Pedrelli
Niko Kirwan
Yassine Ejjaki83′
Fausto Rossi
Alessandro Gabbani
78′ Lorenzo Staiti
Francesco Grandolfo67′
87′ Ivan Varone
Orazio Pannitteri78′
 73′ Mattia Marchi
Davide Voltan
Matteo Voltolini
Adnan Golubović
87′ Lorenzo Libutti
Stefano Botta
78′ Igor Radrezza
Andrea Tessiore83′
68′ Fran Brodić
Antonio Di Nardo
Giuseppe Iaquinta
João Cláudio Gomes Ricciulli
46′  90′ Augustus Kargbo
Tomáš Malec

Alessandro Tascini67′

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Visa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Visa rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ASD Arzignano Valchiampo. Tego samego dnia Ferman będzie rywalem zespołu AC Reggiana w meczu, który odbędzie się w Fermo.