Liga włoska - 15. kolejka Serie C: LR Vicenza Virtus - Ravenna FC 1-0 (0-0)

17 listopada na Stadio Romeo Menti odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Vicenzy Calcio i Revenna FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vicenzy Calcio 1-0. Na stadionie zasiadło 8 570 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Szymona Fydę występującego w Revenna FC.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 15:00 | Stadion: Stadio Romeo Menti | Widzów: 8570 | Arbiter: F. Meraviglia
LR Vicenza Virtus
Ravenna FC
1
0
D. Cappelletti 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków zespół Vicenzy Calcio wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

W 38. minucie Salvatore Papa zastąpił Alfonsa Selleriego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Carlo Martorelli został zmieniony przez Stefana Pellizzariego, a za Niccola Ricchiego wszedł na boisko Giacomo Nigretti, co miało wzmocnić drużynę Revenna FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Scoppę na Stefana Giacomellego.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Vicenzy Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Daniel Cappelletti.

Chwilę później trener Vicenzy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Loris Zonta, a murawę opuścił Jari Vandeputte. W tej samej minucie w zespole Vicenzy Calcio doszło do zmiany. Andrea Saraniti wszedł za Rachida Armę. W następstwie utraty gola trener Revenna FC postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Filippa Lorę i na pole gry wprowadził napastnika Simone Raffiniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Niccolò Ricchi55′
 71′ Daniel Cappelletti
Matteo Ronchi
85′ Emanuele Padella
William Jidayi
Antonio Cinelli
Filippo Lora74′
76′ Luca Rigoni
Carlo Martorelli46′
46′ Federico Matías Scoppa
Salvatore Papa38′
72′ Jari Vandeputte
Michael D'Eramo
72′ Rachid Arma
Marco Fiorani
85′ Nicola Pasini
Vincenzo Mustacciolo
76′ Simone Emmanuello
Giacomo Nigretti55′
Simone Pontisso
Enrico Sabba
Leonardo Zarpellon
Alfonso Selleri38′
72′ Loris Zonta
Szymon Fyda
46′ Stefano Giacomelli
Simone Raffini74′
Alessandro Marotta

72′ Andrea Saraniti

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Revenna FC wymieniła czterech graczy.

24 listopada jedenastka Vicenzy Calcio będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Alma Juventus Fano 1906. Tego samego dnia AS Gubbio 1910 zagra z zespołem Revenna FC na jego terenie.