Liga włoska - 15. kolejka Serie C: FC Südtirol - SS Sambenedettese Calcio 3-0 (3-0)

W meczu 15. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 17 listopada, jedenastka FC Südtirol wygrała z Sambenedettese 3-0 (3-0). Mecz na Stadio Marco Druso w Bolzano obejrzało 900 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 15:00 | Stadion: Stadio Marco Druso | Widzów: 900 | Arbiter: D. De Santis
T. Morosini 26'

Niedługo po rozpoczęciu meczu Daniele Casiraghi wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Südtirol , zdobywając bramkę w 10. minucie pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FC Südtirol, strzelając kolejnego gola. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Simone Mazzocchi. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Südtirol w 26. minucie spotkania, gdy Tommaso Morosini zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie za Mirka Micelego wszedł Giacomo Biondi. W tej samej minucie w zespole Sambenedettese doszło do zmiany. Luigi Carillo wszedł za Davide Di Pasqualego.

Niedługo później trener FC Südtirol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Matteo Rover, a murawę opuścił Gianluca Turchetta. W 72. minucie Luca Gelonese został zmieniony przez Ludovica Rocchiego, a za Alessia Di Massimo wszedł na boisko Francesco Orlando, co miało wzmocnić drużynę Sambenedettese. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tommasa Morosiniego na Giordana Trovade'a oraz Simone Mazzocchiego na Niccola Romera. Na murawie, jak to często zdarzało się Sambenedettese w tym sezonie, pojawił się Lorenzo Trillò, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 86. minucie Andreę Gemignaniego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Niccolò Gabrieli, Simone Davì, a na ich miejsce weszli Daniele Casiraghi, Alessandro Fabbri. W drugiej połowie nie padły gole.

Antonio Santurro
88′ Alessandro Fabbri
Francesco Rapisarda
 10′ 88′ Daniele Casiraghi
Federico Angiulli
Emanuele Gatto
Luca Gelonese72′
 26′ (k.) 77′ Tommaso Morosini
Iacopo Cernigoi
Fabian Tait
Alessio Di Massimo72′
65′ Gianluca Turchetta
Marco Frediani
 11′ 77′ Simone Mazzocchi
Giacomo Biondi50′
88′ Simone Davì
Luigi Carillo50′
88′ Niccolò Gabrieli
Lorenzo Trillò86′
Luca Berardocco
Gabriele Bove
77′ Giordano Trovade
Simone Brunetti
77′ Niccolò Romero
Vincenzo Garofalo
65′ Matteo Rover
Francesco Orlando72′

Lorenzo Panaioli

Marco Piredda

Ludovico Rocchi72′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sambenedettese przyznał cztery.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

24 listopada drużyna Sambenedettese rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie AC Feralpi Salo. Tego samego dnia US Triestina Calcio będzie przeciwnikiem zespołu FC Südtirol w meczu, który odbędzie się w Trieście.