Liga włoska - 15. kolejka Serie C: Casertana FC - US Avellino 1912 2-0 (2-0)

17 listopada na Stadio Comunale Alberto Pinto odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Casertana FC i US Avellino. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Casertana FC 2-0. Na stadionie zasiadło 2 811 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Alberto Pinto | Widzów: 2811 | Arbiter: M. D'Ascanio
Casertana FC
US Avellino 1912
2
0
E. Starita 7'
A. D'Angelo 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny US Avellino.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Casertana FC w siódmej minucie spotkania, gdy Ernesto Starita strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Casertana FC w tym sezonie, pojawił się Daniele Paparusso, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 34. minucie Pasquale Rainone'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zespół US Avellino ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Angelo D'Angelo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Drugą połowę zespół US Avellino rozpoczął w zmienionym składzie, za Matteo Rossettiego wszedł Fallou Njie. W 56. minucie Vedran Celjak został zmieniony przez Marca Slvestriego.

Kibice US Avellino nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luisa Alfagemego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Diego Albadoro. W 69. minucie Claudiu Micovschi został zmieniony przez Nermin Karic, co miało wzmocnić drużynę US Avellino. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carla Clementego na Mattię Matesego w 73. minucie oraz Gioele Origlię na Antonia Florę w tej samej minucie.

Vedran Celjak56′
34′ Pasquale Rainone
Julián Illanes Minucci
Jacopo Silva
Giuliano Laezza
Emanuele Adamo
Walter Zullo
73′ Carlo Clemente
Simone De Marco
 45′ Angelo D'Angelo
Alessandro Di Paolantonio
Leonardo Longo
Claudiu Micovschi69′
80′ Gioele Origlia
Matteo Rossetti46′
Salvatore Santoro
Diego Albadoro56′
 7′ Ernesto Starita
Fallou Njie46′
34′ Daniele Paparusso
Luca Palmisano
80′ Antonio Floro Flores
Marco Slvestri56′
73′ Mattia Matese
Luis María Alfageme56′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna US Avellino w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

24 listopada zespół Casertana FC zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Calcio Catania. Tego samego dnia FC Rieti zagra z drużyną US Avellino na jej terenie.