Liga włoska - 15. kolejka Serie C: ASDC Gozzano - Aurora Pro Patria 1919 2-2 (0-0)

17 listopada na Stadio Alfredo D'Albertas odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Gozzano i Aurory 1919. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 519 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 17:30 | Stadion: Stadio Alfredo D'Albertas | Widzów: 519 | Arbiter: D. De Tommaso
G. Le Noci 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Aurory 1919 wygrał jeden raz, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nagle to piłkarze Gozzano otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Giovanni Bruzzaniti.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gozzano w 38. minucie spotkania, gdy Francesco Fedato zdobył drugą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Aurory 1919 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giorgia Spizzichina wszedł Leonardo Galli. Trener Aurory 1919 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sean Parker, a murawę opuścił Edoardo Defendi.

Na drugą połowę drużyna Aurory 1919 wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Pedone'a wszedł Aristidi Kolaj. W 65. minucie za Andreę Masettiego wszedł Alessio Marcone.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie bramkę kontaktową zdobył Matteo Battistini.

Niedługo później trener Gozzano postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Giovanniego Bruzzanitiego wszedł Raul Zucchetti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Gozzano nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W doliczonej szóstej minucie meczu wynik ustalił z rzutu karnego Giuseppe Le Noci. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Luca Bertoni
 29′ 89′ Giovanni Bruzzaniti
Luca Palesi
Adin Budkva
Alex Pedone46′
 38′ 80′ Francesco Fedato
Edoardo Defendi46′
80′ Giacomo Tomaselli
Ferdinando Mastroianni
Gianmarco Fiory
Giulio Mangano
89′ Raul Zucchetti
Riccardo Colombo
80′ Riccardo Gemelli
Davide Ferri
80′ 85′ Paulo Vitor de Sousa Barreto
Giovanni Fietta
85′ Giulio Fasolo
Aristidi Kolaj46′

Giuseppe Le Noci84′  90′ (k.)

Sean Parker46′

Zawodnicy Gozzano dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Gozzano w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół Gozzano zawalczy o kolejne punkty w Alessandrii. Jego rywalem będzie Juventus U-23. Tego samego dnia US Pistoiese 1921 zagra z jedenastką Aurory 1919 na jej terenie.