Liga włoska - 15. kolejka Serie C: AS Gubbio 1910 - Cesena FC 0-2 (0-1)

W spotkaniu 15. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 17 listopada, drużyna AS Gubbio przegrała z AC Cesena 0-2 (0-1). Mecz na Stadio Pietro Barbetti obejrzało 1 382 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 17:30 | Stadion: Stadio Pietro Barbetti | Widzów: 1382 | Arbiter: S. Nicolini
AS Gubbio 1910
Cesena FC
0
2
K. Butić 4'
S. Russini 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna AC Cesena wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Cesena w czwartej minucie spotkania, gdy Karlo Butić zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 23. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Christian Cesaretti osłabiając drużynę gospodarzy. Trener AC Cesena wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Franchiniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Nicola Capellini. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. Niedługo później trener AS Gubbio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 41. minucie na plac gry wszedł Jacopo Manconi, a murawę opuścił Juan Gómez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Cesena.

Na drugą połowę zespół AS Gubbio wyszedł w zmienionym składzie, za Marca Melego wszedł Camillo Tavernelli. W 62. minucie Alessandro Brunetti został zmieniony przez Fabrizia Brignaniego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Simone Russini.

W doliczonej drugiej minucie meczu sędzia wyrzucił z boiska Nicolę Malaccariego z AS Gubbio. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Alessandro Brunetti62′
66′ Davide Cinaglia
Nicola Capellini36′
90′ Nicola Malaccari
Giuseppe De Feudis
Alessandro Sbaffo
Giacomo Rosaia
23′ Christian Cesaretti
Karlo Butić  4′ (k.)
41′ Juan Ignacio Gómez Taleb
Giacomo Zecca71′
46′ Marco Meli
Juan Manuel Valencia Aponzá
41′ Jacopo Manconi
Giuseppe Borello
66′ Lorenzo Sorrentino
Simone Russini71′  90′
46′ Camillo Tavernelli
Manuel Sarao71′

Arbiter pokazał osiem żółtych kartek oraz dwie czerwone piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom AC Cesena przyznał trzy żółte.

Drużyna AS Gubbio wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał pięciu zmian.

24 listopada drużyna AC Cesena zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Modena FC. Tego samego dnia Ravenna FC będzie gościć drużynę AS Gubbio.