Liga włoska - 15. kolejka Serie C: AS Giana Erminio - Robur Siena Srl 1-2 (0-1)

W starciu 15. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 17 listopada, jedenastka AS Giana Erminio przegrała z Robur Siena 1-2 (0-1). Mecz na Stadio Comunale w Gorgonzoli obejrzało 506 widzów.

M. Guidone 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Robur Siena wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Robur Siena w ósmej minucie spotkania, gdy Gianluca D'Auria strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Robur Siena.

W 51. minucie Matteo Pedrini został zastąpiony przez Riccarda Zullego. Trener AS Giana Erminio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Gianlucę Piccolego i na pole gry wprowadził napastnika Gilles'a Dugueta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W tej samej minucie w zespole AS Giana Erminio doszło do zmiany. Matteo Cortesi wszedł za Cristiana Muttona.

Dopiero w drugiej połowie Fabio Perna wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Giana Erminio, zdobywając bramkę w 65. minucie spotkania. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 66. minucie Alessandro Sosio został zmieniony przez Herve'a Otele'a, co miało wzmocnić drużynę AS Giana Erminio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shadego Oukhaddę na Mattię Lombarda. Po chwili trener Robur Siena postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Stefano Guberti, a murawę opuścił Matteo Serrotti.

Zawodnicy Robur Siena odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 79. minucie wynik ustalił Marco Guidone.

W 80. minucie Simone Perico został zmieniony przez Matthiasa Soleria, co miało wzmocnić jedenastkę AS Giana Erminio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Cesariniego na Gladestonya. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Dario D'Ambrosio
80′ Simone Perico
Erik Panizzi
66′ Alessandro Sosio
Fabio Gerli
51′ Gianluca Piccoli
Shady Oukhadda73′
Daniele Pinto
Matteo Serrotti73′
Lorenzo Remedi
Francesco Vassallo
51′ Cristian Mutton
Alessandro Cesarini87′
51′ Matteo Pedrini
Gianluca D'Auria  8′
 65′ Fabio Perna
Mirko Romagnoli
80′ Matthias Solerio
Carmine Setola
Lorenzo Stanzione
Nicola Andreoli
66′ Herve Magloire Otele Nnanga
Tommaso Arrigoni
Giorgio Serafini
Stefano Guberti73′
51′ Riccardo Zulli
Mattia Lombardo73′
51′ Matteo Cortesi
Gladestony Estevão Paulino da Silva 87′
51′ Gilles Duguet
Raffaele Ortolini
Tommaso Fumagalli
Alessandro Polidori

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół AS Giana Erminio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna AS Giana Erminio rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Calcio Lecco 1912. Natomiast 24 listopada US Pontedera 1912 zagra z drużyną Robur Siena na jej terenie.