Liga włoska - 15. kolejka Serie C: Alma Juventus - Piacenza Calcio 2-4 (1-1)

W pojedynku 15. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 17 listopada, drużyna Almy Juventus przegrała z Piacenza Calcio 2-4 (1-1). Mecz na Stadio Raffaele Mancini w Fano obejrzało 843 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 15:00 | Stadion: Stadio Raffaele Mancini | Widzów: 843 | Arbiter: G. Miele
D. Paponi 73'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Piacenza Calcio w piątej minucie spotkania, gdy Mattia Corradi zdobył pierwszą bramkę. Manuel Ricciardi z Almy Juventus w 28. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Zawodnicy Almy Juventus nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Hchiam Kanis.

W 38. minucie Riccardo Barbuti został zmieniony przez Simone Paoliniego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Piacenza Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Lucę Cattaneo wszedł Youssouph Sylla.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Piacenza Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Antonio Pergreffi dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna Almy Juventus ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 1-3 podwyższył Matteo Marotta.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Samuele Parlati.

Niedługo później Daniele Paponi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Piacenza Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Almy Juventus doszło do zmiany. Davide Di Francesco wszedł za Roberta Marinę. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze Piacenza Calcio: Gianluca Nicco, Manuel Giandonato, a na ich miejsce weszli Daniele Paponi, Mattia Corradi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-4.

Thomas Bolis
75′ Roberto Marino
Luca Cattaneo46′
 62′ Samuele Parlati
Mattia Corradi  5′ 88′
28′ Manuel Ricciardi
Simone Della Latta
38′ Riccardo Barbuti
Matteo Marotta  56′
 28′ Hchiam Kanis
Gianluca Nicco88′
38′ Simone Paolini
Riccardo Forte
Giuseppe Sapone
Youssouph Cheikh Sylla46′
Luigi Sarli

75′ Davide Di Francesco

Zawodnicy Almy Juventus otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Almy Juventus wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

24 listopada zespół Almy Juventus rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie LR Vicenza Virtus. Tego samego dnia Imolese Calcio 1919 zagra z drużyną Piacenza Calcio na jej terenie.