Liga włoska - 15. kolejka Serie C: AC Rimini - ASD Arzignano Valchiampo 0-2 (0-0)

17 listopada na Stadio Romeo Neri odbyło się spotkanie 15. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Rimini FC i ASD Arzignano Valchiampo. Starcie zakończyło się zwycięstwem ASD Arzignano Valchiampo 2-0. Mecz obejrzało 1 605 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-17 17:30 | Stadion: Stadio Romeo Neri | Widzów: 1605 | Arbiter: M. Marotta
AC Rimini
ASD Arzignano Valchiampo
0
2
S. Bonalumi 67'
D. Rocco 72'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

W 29. minucie Danilo Pasqualoni został zmieniony przez Riccarda Barzaghiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Rimini FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filippa Olianę, Giorgia Lionettiego weszli Federico Scappi, Roberto Candido. Trener Rimini FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Scott Arlotti, a murawę opuścił Federico Gerardi.

Po godzinie gry w drużynie Rimini FC doszło do zmiany. Vincenzo Bellante wszedł za Maria Finizia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ASD Arzignano Valchiampo w 67. minucie spotkania, gdy Simone Bonalumi strzelił pierwszego gola.

Prawie natychmiast Daniele Rocco wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Arzignano Valchiampo, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie pojedynku. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 74. minucie Roberto Candido został zmieniony przez Alessandra Pariego, co miało wzmocnić jedenastkę Rimini FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gianmarca Piccioniego na Davide Cais. Kibice ASD Arzignano Valchiampo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emanuele Anastasię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Daniele Rocco. W 86. minucie w jedenastce ASD Arzignano Valchiampo doszło do zmiany. Marco Hoxha wszedł za Emiliana Pattarella.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Cristiano Bigolin
60′ Mario Finizio
Simone Bonalumi  67′
Valerio Nava
Danilo Pasqualoni29′
46′ Filippo Oliana
Salvatore Tazza
46′ Giorgio Lionetti
Emiliano Pattarello86′
46′ Federico Gerardi
Matteo Bachini
46′ Federico Scappi
Riccardo Barzaghi29′
Francesco Angelini
Giorgio Bozzato
46′ 74′ Roberto Candido
Manuel Antoniazzi
74′ Alessandro Pari
Marco Hoxha86′
46′ Scott Arlotti
Federico Russo
60′ Vincenzo Bellante
Emanuele Anastasia78′
Matias Mancini
Davide Cais78′
Alessandro Pecci
Vincenzo Ferrara

Kayro Flores Heatley

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół ASD Arzignano Valchiampo wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka ASD Arzignano Valchiampo zawalczy o kolejne punkty w Pesaro. Jej rywalem będzie Vis Pesaro. Tego samego dnia Calcio Padova Spa będzie gościć zespół Rimini FC.