Liga włoska - 15. kolejka Serie B: SS Juve Stabia - Frosinone Calcio 0-2 (0-1)

8 grudnia na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami SS Juve Stabia i Frosinone Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Frosinone Calcio 2-0. Na stadionie zasiadło 3 401 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Romeo Menti | Widzów: 3401 | Arbiter: E. Abbattista
SS Juve Stabia
Frosinone Calcio
0
2
A. Beghetto 10'
C. Ciano 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka SS Juve Stabia wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Frosinone Calcio w 10. minucie spotkania, gdy Andrea Beghetto strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Raffaele Maiello.

Od 27. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom SS Juve Stabia i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Frosinone Calcio.

W 53. minucie Salvatore Elia został zastąpiony przez Kingsleya Boatenga. Po chwili trener Frosinone Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Federica Dionisiego. Na boisko wszedł Camillo Ciano, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 67. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze SS Juve Stabia: Massimiliano Carlini, Alessandro Mallamo, na ich miejsce weszli: Bright Addae, Alfredo Bifulco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcusa Rohdéna, Andrei Beghetta zajęli: Nicolas Haas, Alessandro Salvi. Od 70. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Frosinone Calcio w 90. minucie spotkania, gdy Camillo Ciano zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Elia
90′ Danilo Russo
Francesco Bardi
Pasquale Fazio
Lorenzo Ariaudo
Giacomo Ricci
Andrea Beghetto  10′ 90′
45′ Roberto Vitiello
Nicolo Brighenti
Giacomo Calò
Marco Capuano70′
67′ Massimiliano Carlini
Francesco Zampano
79′ Alessandro Mallamo
Mirko Gori
Adriano Sartorio Mezavilla
Raffaele Maiello83′
45′ Luigi Canotto
Marcus Rohdén74′
27′ Francesco Forte
Federico Dionisi45′ 61′
53′ Salvatore Elia
Fabio Eguelfi
67′ Bright Christopher Addae
Luka Krajnc
79′ Alfredo Bifulco
Alessio Tribuzzi
53′ Kingsley Boateng