Liga włoska - 15. kolejka Serie B: Empoli FC - Ascoli Picchio FC 1898 2-1 (0-1)

7 grudnia na Stadio Carlo Castellani odbyło się spotkanie 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Empoli FC i Ascoli Picchio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Empoli FC 2-1. Mecz obejrzało 6 013 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-07 15:00 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Widzów: 6013 | Arbiter: L. Illuzzi
R. Brosco 24'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Ascoli Picchio wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Ascoli Picchio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie bramkę zdobył Riccardo Brosco. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michele Cavion.

Kibice Ascoli Picchio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petara Brleka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alessio da Cruz. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Moutir Chajia z Ascoli Picchio. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ascoli Picchio.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jure Balkovec wywołał eksplozję radości wśród kibiców Empoli FC , zdobywając bramkę w 57. minucie spotkania. W 64. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

W 65. minucie Moutir Chajia został zmieniony przez Matteo Ardemagniego. Chwilę później trener Empoli FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Samuele Ricciego. Na boisko wszedł Leo Štulac, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 74. minucie Jacopo Dezi został zmieniony przez Karima Laribiego, a za Frederica Veselego wszedł na boisko Luca Antonelli, co miało wzmocnić drużynę Empoli FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Ninković na Alberta Gerba.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Antonino La Gumina. Przy zdobyciu bramki asystował Leonardo Mancuso.

Minutę później kartkę dostał Antonino La Gumina, zawodnik gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Nicola Leali
 57′ Jure Balkovec
Riccardo Brosco  24′
Domenico Maietta
Salvatore D'Elia
Dimitrios Nikolaou
Andreaw Gravillon70′
82′ Frederic Veseli
Michele Cavion
82′ Filippo Bandinelli
Moutir Chajia45′ 65′
74′ Jacopo Dezi
Simone Padoin
Davide Frattesi
Davide Petrucci
66′ Samuele Ricci
Gianluca Scamacca
Leonardo Mancuso
Alessio da Cruz43′
 90′ 64′ (k.) 90′ Antonino La Gumina
Nikola Ninković71′ 79′
Filippo Perucchini
Ivan Lanni
Ivan Provedel
Riccardo Novi
82′ Luca Antonelli
Petar Brlek43′
74′ Karim Laribi
Alberto Gerbo79′
Kevin Piscopo
Christian Scorza
66′ Leo Štulac
Michele Troiano
Davide Merola
Matteo Ardemagni65′

Giacomo Beretta

Piłkarze Empoli FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.